Курсова робота «Довкілля – особистісно орієнтована освітня модель», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 26.02.2012 23:09 · від Lub · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Навчальне середовище в моделі освіти «довкілля» 5 1.1. Складові навчального середовища 5 1.2. Впровадження моделі освіти «Довкілля» 6 2. «я і україна. Довкілля» в школі 8 2.1. Предмет «Я і Україна» як складова курсу «Довкілля» 8 2.2. Структура та зміст підручника «Я і Україна. Довкілля» 10 3. Освітні завдання природознавства з курсу «я і україна» 13 3.1. Змістові лінії розвязку завдань природознавства 13 3.2. Характеристики курс «Я і Україна» 15 4. Вплив «довкілля» на розвиток зв’язного мовлення 18 4.1. Курс «Довкілля» у навчально-виховному процесі школи 18 4.2. Значення курсу «Довкілля» у розвитку зв'язного мовлення учнів 19 Висновки 23 Список літератури 24 ДОДАТКИ. Приклади організації та проведення уроків з «Довкілля» в школі 27 Додаток А. Урок на тему: «Рідне місто. Батьківщина» 27 Додаток Б. Урок на тему: «Сонячна система. Найближчі сусіди Землі» 32

Висновок

Дана робота розкриває доцільність застосування особистісно орієнтованого навчання при викладанні курсу «Я і Україна. Довкілля» в початкових класах, побудова процесу навчання спеціально орієнтованого на розвиток уяви і мислення, принципово змінює позицію учня, суттєве місце починають займати ролі дослідника, творця, організатора своєї діяльності. Учень не бездумно приймає готовий зразок або інструкцію учителя, а сам в рівній з ним мірі відповідає за свої промахи, успіхи, досягнення. Він активно бере участь в кожному кроці навчання – приймає навчальну задачу, аналізує способи її розв’язання, висуває гіпотезу, визначає причини помилок і т.п. Почуття свободи вибору робить навчання свідомим, продуктивним і більш результативним.

В період роботи над даною темою проводилися спостереження, як курс «Я і Україна. Довкілля» впливає на розвиток зв’язного мовлення молодших школярів. Бо саме мовлення є важливим засобом спілкування, обміну думками й почуттями між людьми, передачі й засвоєння певної інформації. З перших днів шкільного життя у дитини виникає потреба у спілкуванні – вміння говорити правильно, красиво, логічно. Тому саме при вивченні курсу з довкілля доцільно застосовувати елементи уроку зв’язного мовлення, яке в свою чергу допомагає створити мовленнєве середовище. Мовленнєві здібності дітей розширюються і поглиблюються на основі проведення екскурсії, роботи з текстом, малюнком підручника, щоденних спостережень, складання розповідей тощо. Саме це і висвітлено в розділі «Вплив «Довкілля» на розвиток зв’язного мовлення».

В процесі вивчення даної теми я прийшла до висновку, що вчитель, готуючись до проведення особистісно орієнтованого уроку, повинен проаналізувати зміст навчального матеріалу, визначити види діяльності учнів, підготовити завдання на вибір або для групової роботи, враховуючи об’єм навчального матеріалу та рівень складності по навчальних можливостях учнів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?