Курсова робота «Соціальна робота з ВІЛ-інфікованою та хворою на СНІД молоддю», 2006 рік

З предмету Соціальна робота · додано 25.03.2007 09:36 · від инь · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Соціальна робота з ВІЛ-інфікованою та хворою на СНІД молоддю в Україні 1.1. Загальна оцінка тенденцій ВІЛ - інфікування в Україні 1.2. Шляхи зараження та причини поширення ВІЛ/СНІД серед молоді 1.3. Організації, що працюють у сфері ВІЛ/СНІД в Україні та методи роботи, які вони використовують Розділ 2.Соціальна робота з ВІЛ-інфікованою та хворою на СНІД молоддю, на Миколаївщині 2.1. Тенденції поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді в Миколаївській області 2.2. Методи роботи з ВІЛ-інфікованою та хворою на СНІД молоддю, які застосовують миколаївські державні та громадські організації спеціалізовані у боротьбі з ВІЛ/СНІДом Висновки

Висновок

З вищезазначеного слід сказати, що починаючи з 1995 року темпи поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні зростають. Щомісяця реєструється більше, ніж півтисячі нових випадків зараження ВІЛ/СНІДом. Найбільша частка з яких підлітки, що мають випадкові статеві стосунки та молодь віком від 20 років. Окрім того, зростає кількість наркозалежних, які утворюють особливу групу ризику ураження ВІЛ/СНІДом. Вік ВІЛ-інфікованих щороку знижується. Найбільший відсоток уражених ВІЛ/СНІДом серед людей репродуктивного віку, тому це є небезпечним для демографічної ситуації в Україні.

Стосовно шляхів зараження ВІЛ/СНІДом, то вирізняють три шляхи : статевий, від матері до дитини, ін’єкційний та через кров. Ризик зараження є неоднаковим. Ін’єкційний шлях передачі найчастіший, високий ступінь ризику при статевому контакті. Причому найбільший відсоток ВІЛ- позитивного статусу серед юнаків. Спостерігається низький рівень поінформованості серед молоді, що збільшує ризик зараження ВІЛ/СНІДом. Зараження ВІЛ/СНІДом спричиняють групи факторів, серед яких : біологічні, поведінкові, соціально – економічні та соціально – культурні. Кожна з груп має свої аспекти та специфіку впливу на молодь.

Боротьбу з ВІЛ/СНІДом здійснюють державні структури та громадські організації. Їх діяльність направлена на розробку та впровадження програм щодо профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, поширення іінформації стосовно епідемії ВІЛ/СНІДу, сприяння захисту соціальних, особистих прав та інтересів хворих на ВІЛ/СНІД. Описані у роботі соціальні служби мають за мету забезпечити захист ВІЛ – інфікованої та хворої на СНІД молоді для нормального існування у суспільстві, їх соціалізацію, гарантувати соціально – психологічну допомогу. У своїй діяльності вищезазначені організації використовують комплекс методів, до яких входять медичні, соціальні, юридичні, соціально – психологічні. Важливим є те, що поряд з медичними методами люди з ВІЛ, перш за все, потребують соціально – психологічної підтримки. Тому вони є першочерговими у роботі соціальних служб, особливо з ВІЛ – інфікованою молоддю. Адже їм найтяжче адаптуватися до свого нового статусу та продовжувати жити повноцінним життям. Це має бути основним завданням, яке вирішують соціальні служби. Існує ряд національних законодавчих актів, основними завданнями яких є забезпечення реалізації основних напрямків профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу, розробка заходів та програм, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ – інфекції. Серед них : Закони України, укази Президента, постанови Кабінету Міністрів України та національні програми.

Миколаївська область належить до списку областей України, які мають найбільші показники ВІЛ – інфікованості та поширення СНІДу. Рівень поширення СНІДу у Миколаївській області зростають не лише щорічно, але й щомісячно – на десятки відсотків. За останні декілька років вдвічі більше випадків зараження ВІЛ/СНІДом зареєстровано при статевому контакті. До груп ризику належить й ув’язнена й підслідча молодь. З метою запобігання поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу в Миколаївській області слід розробити програму протидії ВІЛ/СНІДу на регіональному рівні та забезпечити її впровадження та дієвість.

На досягнення ефективності протидії ВІЛ/СНІДу спрямована діяльність миколаївських державних структур та громадських організацій. Основні з них : Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миколаївської області, Миколаївська асоціація ВІЛ-інфікованих «Час життя», Ліга, Миколаївський благодійний фонд «Благодійність», Миколаївський благодійний фонд «Вихід», Миколаївський благодійний фонд «Юнітус». Спеціалісти цих структур та організацій надають індивідуальну та групову допомогу ВІЛ – інфікованим та хворим на СНІД, здійснюють профілактично – просвітницьку роботу серед дітей та молоді, надають психосоціальну підтримку людям з ВІЛ/СНІДом. Діяльність цих організацій направлена на такі цільові групи : підлітки, молодь, ін’єкційні наркомани та хворі на СНІД.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали