Курсова робота «Дослідження передавальних характеристик активних передавальних кіл з урахуванням факторів ідеалізації характеристик і параметрів елементів з яких вони складені», 2008 рік

З предмету Радіотехніка · додано 14.02.2012 15:39 · від Александр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.7 1. Аналіз технічного завдання та методів його реалізації 1.1. Загальні положення.9 1.2. Вхідні дані.11 1.3. Мета роботи.12 2. Складання передавальних характеристик 2.1. За допомогою схеми заміщення операційного підсилювача із залежним джерелом напруги.13 2.2. За допомогою схеми заміщення операційного підсилювача із аномальними елементами.17 3. Визначення функціонального призначення схеми та побудова ідеальних частотних характеристик.21 4. Розрахунки параметрів елементів схем та побудова реальних частотних характеристик.25 5. Дослідження впливу параметрів активних елементів та технологічного розбігу параметрів пасивних елементів на частотні характеристики.28 6. Побудова реальних частотних характеристик, прийнявши, що параметри окремих резисторів та ємностей відрізняються від розрахункових на деякі величини та. 30 7. Побудова реальних АЧХ та ФЧХ, врахувавши кінцеве значення коефіцієнта підсилення операційного підсилювача.32 Висновок.36 Список літератури.37

Висновок

Навики розрахунків активних RC кіл мають велике значення в засвоєнні матеріалу основ радіоелектроніки, тому що на їх основі базується побудування багатьох пристроїв, зокрема і фільтрів, один з яких, а саме поліноміальний смуговий фільтр був досліджений в даній курсовій роботі. Його складові – пасивні елементів (конденсатори, резистори) і активні елементи (наприклад, операційні підсилювачі). Розрахунок АRС кіл потребує заміни підсилювача ідеалізованим елементом, яким може бути або кероване джерело напруги або аномальний елемент, відповідно для методу з залежними джерелами або для схеми заміщення з аномальними елементами. Були проведені розрахунки обома методами. Одержані передавальні характеристики повністю зійшлися, що підтверджує правильність розрахунків. Отриману передавальну функцію шляхом алгебраїчних перетворень було приведено до виду, який відповідає схемі фільтру. Після розрахунків параметрів елементів схеми були побудовані амплітудно-частотні та фазо-частотні характеристики, а саме до і після вибору елементів та враховуючи відхилення параметрів елементів від номінальних. Порівнюючи отримані АЧХ і ФЧХ можна цілком переконатися в тому, що вибір елементів призвів до незначного відхилення частоти полюсу та добротності схеми, які в свою чергу напряму зв’язані з коефіцієнтом підсилення. Також при порівнянні реальних та ідеальних характеристик АRC-фільтру можна прийти до висновку, що спотворення, які виникають – наслідок дії зворотного зв’язку.

Також було досліджено вплив на частотні характеристики збільшення опору резисторів та ємності конденсаторів на 5%. Змін АЧХ та ФЧХ дуже незначні, але в реальних умовах можуть виявитися критичними, тому один або декілька резисторів в схемі, які знаходяться в ланцюгах зворотного зв’язку, треба робити змінюваними.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?