Курсова робота «Гасіння пожежі в торгівельному павільйоні ТОВ «Либідь – Плаза»», 2009 рік

З предмету Інше · додано 13.02.2012 23:34 · від Наталя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Оперативно-тактична характеристика об’єкту Розділ 2. Визначення основних параметрів розвитку пожежі Розділ 2. Визначення основних параметрів розвитку пожежі Розділ 4. Організація гасіння пожежі додатки Список рекомендованої літератури

Висновок

За останній час, а саме останнє десятиліття проблеми пожеж стали глобальними і зачіпають як внутрішньо державні, так і міжнародні інтереси усіх держав незалежно від політичних і релігійних поглядів. Щороку на Землі виникає більше 7 мільйонів пожеж, тобто, у середньому, кожні 4,5 секунди у світі виникає пожежа. Кожного року у світі через пожежі гине близько 60 тисяч чоловік, одержують опіки і травми більше чим 1 млн. чоловік. Збитки перевищують сотні мільярдів доларів.

Успіх гасіння пожеж досягається комплексом службових і оперативно-тактичних дій. Серед них особливе значення мають: уміння аналізувати явища, що відбуваються на пожежі, фактори, що сприяють і перешкоджають розвитку горіння, а також гасінню пожежі; оцінювати ці фактори і приймати найбільші раціональні рішення на здійснення бойових дій підрозділами пожежної охорони; грамотне використання пожежної техніки на пожежі, тактичних можливостей пожежних підрозділів і керування ними; висока виучка працівників пожежної охорони, бойова готовність підрозділів, їхня активність і рішучість при виконанні задач на пожежі.

Оскільки в нашому житті на цей час не можливо уявити життя без торгової сфери надання послуг, і зважаючи на те, що ці заклади відносяться до місць з масовим перебуванням людей слід забезпечити такі заклади як найкраще з погляду пожежної безпеки, але багато власників відкрито нехтують правилами пожежної безпеки, а в більшості випадків в загалі їх не знають тим самим порушуючи вимоги даних правил, продовжуючи використовувати газові і електричні прилади, що в свою чергу приводить до дуже тяжких наслідків, великих пожеж, вибухів та загибелі людей.

Сьогодні, в сучасних умовах розвитку торгівельної промисловості в Україні перепрофілювання та оздоблення торгових майданчиків новими будівельними матеріалами, які інколи просто не сертифіковані в Україні, і не відповідають вимогам нормативних актів з пожежної безпеки, таким чином збільшується пожежна небезпека новобудов і будівель, котрі реконструюються. При цьому значно ускладнюються умови та обставини в яких необхідно виконувати бойові дії особовому складу оперативно-рятувального підрозділу при рятуванні людей, коли виникає загроза їх життю, та ліквідації пожеж в тих розмірах котрих вони набули на момент прибуття пожежних підрозділів і створення на навколишнє середовище якомога меншого впливу. Оскільки у випадку виникнення пожежі на цих об’єктах обстановка ускладнюється необхідністю масової евакуації і рятування людей, то до підготовки проведення бойових дій пожежно-рятувальні підрозділи відносяться з особливою відповідальністю. Успіх проведення евакуації і гасіння пожежі в торгових закладах та й на інших об’єктах багато в чому залежить від якості бойової готовності підрозділів, злагодженості в їхній роботі, психологічної готовності до роботи в екстремальних умовах, а також від підготовки і досвіду керівника гасіння пожежі.

Безпечна й організована евакуація людей, правильний вибір вирішального напрямку введення основних сил і засобів на гасіння пожежі залежить від уміння КГП правильно оцінити обстановку, прийняти рішення і віддати розпорядження на проведення бойових дій. Без цього всього неможливо якісно виконати покладені завдання, особливо не маючи елементарних знань і понять про характер розвитку пожежі, особливостей архітектурного планування, поведінки будівельних конструкцій в умовах підвищених температур, закономірностей напрямку руху газових потоків і уміння керувати ними.

Згідно ст.27 Конституції України - "Кожна людина має невід'ємне право на життя..." Обов'язок держави - захищати життя людини". ОРС ЦЗ створюється з метою захисту життя і здоров'я громадян, приватної, колективної та державної власності від пожеж, підтримання належного рівня пожежної безпеки на об'єктах і в населених пунктах.

Коментар модератора

18 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?