Курсова робота «Мовні порушення»

З предмету Інше · додано 11.02.2012 17:16 · від radost-66 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 Розділ 1. Теоретичні основи мовних порушень. 6 1.1. Причини та класифікація розладів мовлення. 6 1.2. Мовленнєвий розвиток дітей на дошкільному етапі. 20 Розділ 2. Діагностика мовленнєвих розладів. 23 2.1. Методика логопедичних обстежень. 23 2.2. Приклад схеми логопедичного обстеження. 25 Висновки. 28 Список використаної літератури. 30 Додатки. 32

Висновок

Основною запорукою соціальної адаптованості людини у сучасному світі є її рівень оволодіння мовленням, а точніше, його комунікативною функцією.

Рання діагностика мовленнєвих порушень та їх корекція дозволяє дитині в майбутньому оволодіти основними формами комунікативної поведінки і навчитися пристосовуватися до вимог суспільства. Ось чому батькам слід бути дуже уважними до своєї дитини з перших днів її життя.

Діагностика – це науково-практичне обґрунтовування наявної симптоматики мовного статусу конкретно кожного пацієнта. В результаті діагностичної діяльності – фахівці-логопеди можуть виявити наявність мовних розладів, і можуть дати прогноз можливої динаміки наявної мовної патології.

Розлади мовлення значною мірою (залежно від характеру розладів) негативно впливають на весь психічний розвиток людини, відбиваються на його діяльності, поведінці Розлади мовлення можуть виникати при органічних і функціональних захворюваннях нервової системи.

Порушення мовлення можуть бути двох видів: афатичні (афазії моторні, сенсорні, амнестичні, номінальні) та неафатичні (дизартрію, акінетичний та істеричний мутизм). Діти з порушеннями мови - це діти, які мають відхилення в розвитку мови при нормальному слуху і збереженому інтелекті.

Розлади усного мовлення:

1.Дисфонія (афонія) - порушення голосу, порушення фонації, вокальні порушення, що проявляються в порушенні сили, висоти і тембру голосу.

2.Брадилалія - патологічно сповільнений темп молення. При сповільненому темпі мовлення виявляється тягучо розтягнутим, млявим, монотонним.

3.Тахілалія - патологічно прискорений темп мовлення. При прискореному темпі – квапливий, стрімкий, напористий.

4.Заїкання - порушення темпо-ритмичної організації мовлення, обумовлене судинним станом м'язів мовного апарату.

5.Дислалія - порушення звуковимовлення при нормальному слухові та підлягаючій зберіганню іннервації мовного апарату, дефекти звуковимовлення, фонетичні дефекти.

6.Ринолалія - порушення тембру голосу і звуковимовлення, обумовлені анатомо-фізіологічними дефектами мовного апарату, гнусавість.

7.Дизартрія - порушення вимовної сторони мовлення. Дизартрія є наслідком органічного порушення центрального характеру, що приводить до рухових розладів

Порушення структурно-семантичного (внутрішнього) оформлення висловлювання представлені двома видами: алалією та афазією.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?