Дипломна робота «Бельгійська поезія»

З предмету Література · додано 08.02.2012 21:31 · від radost-66 · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Бельгійська культура 19-20 ст.ст. 1.1. Натуралізм та символізм в бельгійській літературі 1.2. Бельгійська поезія 19-20 ст.ст. Висновки до 1 розділу Розділ 2. Видатні представники поезії бельгії 2.1. Жорж Роденбах - співак «мовчання і смерті» 2.2. Поетика М.Метерлінка 2.3. Символізм А. Мокеля Висновки до 2 розділу Розділ 3. Еміль верхарн – поет-новатор 3.1. Ранній період творчості 3.2. Другий період творчості 3.3. Зближення з соціалістичним рухом. Цикли 90-х років Висновки до 3 розділу Висновки Список використаних джерел

Висновок

В європейській літературі кінця 19 початку 20 століття склалися два напрями - натуралізм і символізм.

Задача натуралізму полягала в «експериментальному (науковому) вивченні» людського характеру, що припускає введення в художню творчість наукових методів пізнання. Художній твір розглядався як «людський документ», а основним естетичним критерієм вважалася повнота здійсненого в ньому пізнавального акту. В бельгійській літературі натуралізм не стільки вступив в боротьбу з ще впливовим романтизмом, скільки співіснував з ним.

Розвиток бельгійської літератури відзначений поєднанням двох естетичних тенденцій, створюючих в сукупності її специфічний колорит: прихильністю письменників до конкретно-чуттєвої сторони буття і відповідно до барвистій живописності, «речовій», а часто і натуралістичності зображення - і одночасно тяжінням до чуттєвого сприйняття, до духовного досвіду, який нерідко приймає релігійне забарвлення

В кінці 80-х – на початку 90-х років натуралізм втрачає свою домінуючу роль

Одним з яскравих проявів "асоціального, "позачасового" мистецтва" став бельгійський символізм, що виріс на грунті заперечення буржуазної цивілізації і ідеалізації патріархального минулого і тісно пов'язаний з французьким символізмом. Бельгійський символізм представлений фігурою найбільшого драматурга, поета, есеїста М.Метерлінка.

Як казав А.Мокель, бельгійський символізм мав двох батьків - Верлена і Малларме. Проте бельгійський символізм мав свою специфіку: будучи швидше світоглядом, ніж літературною формою, він набув релігійно-містичне забарвлення.

В самому закінченому виді його представляв Жорж Роденбах, співак «мовчання і смерті».

Друга половина 80-х - початок 90-х років ознаменовані в бельгійській літературі затвердженням нових естетичних принципів, які втілився в першу чергу в поезії символістів.

Щонайвищі досягнення бельгійської поезії (перш за все в творчості Еміля Верхарна), як і драматургії (Моріс Метерлінк) припадають на 90-ті - початок 90-х років.

Жорж Родебнах - видатний бельгійський поет і романіст, який писав на французькій мові.

Герої Роденбаха яскраво демонструють собою згасання, завмирання людської особистості, звуження, спустошення її психіки. Його герої відмовилися від реальної дійсності, від всякої діяльності, самотні, занурені в споглядання, в свої відчуття і переживання, вони йдуть від людей, закриваються в башти, монастирі, усамітнені дома

У ряді творів Роденбаха спроба виходу з цього світу, реалізації ідеалу виявляється гріхопадінням мрії, що побажала втілення; вона завжди кінчається загибеллю героя, дискредитацією реальності, торжеством ірреального

Наступний ступінь сходження у Роденбаха - релігія, до якої приходять його герої, як до останнього притулку.

Вірші Роденбаха пройняті духом католицизму, повні мотивів і образів релігійного, церковно-ритуального характеру, вони стають релігійними елегіями, напівмолитвами.

Художній метод Роденбаха - імпресіонізм, що переростає в символізм.

М. Метерлінк - знаменитий бельгійський письменник, один з найбільших представників символізму в Європі. Поет епохи загнивання капіталізму, він втілив в своїй поезії тривожний умонастрій пануючого класу, його страх, невпевненість, передчуття своєї загибелі, нерозуміння виникаючих соціальних відносин, в'ялість, виснаження і пересиченість.

Поезія Метерлінка повна смутних натяків, неясних передчуттів, тривожних очікувань.

На рубежі XIX-XX ст.ст. прагнення, що виходило, головним чином, від російських письменників, з одного боку, популяризувати, а з іншого - по-своєму осмислити і інтерпретувати творчість бельгійського символіста створило феномен «російського Метерлінка» і позначило цілу епоху в російській культурі.

Альберт Мокель - бельгійський поет, символіст.

На творчості Мокеля, яка припадає головним чином на дев'ятисоті роки, лежить печатка деградації, властивої мистецтву буржуазії початку епохи імперіалізму.

Свого роду граничним явищем в естетичному плані була творчість найвидатнішого поета Еміля Верхарна, який об'єднав в своїх віршах риси різних напрямів: романтизму, натуралізму, символізму.

Верхарн зумів побачити майбутнє, він зумів поглянути вище за ті незліченні перешкоди, які нагромаджені буржуазним суспільством на шляху до творчої, вільної праці. Верхарн зумів побачити людину, вже розкуту, яка вже скинула ланцюги капіталістичного рабства. Його герой вільно, без боязні, по-господарському крокує по всій землі. Який політ сміливого розуму і уяви! Він гідний захоплення - і не може не викликати побоювань.

Верхарн став для нас поетом з минулого. Нам потрібно читати Еміля Верхарна - для оновлення душі, для самовиховання в любові до ближнього, для спасіння залишків людяності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали