Курсова робота «Аналіз стану і використання основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь»», 2010 рік

З предмету Аналіз господарської діяльності · додано 07.02.2012 21:47 · від Pavlo · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи аналізу стану і використання основних засобів 5.1.1. Економічний зміст стану і використання основних засобів 5 1.2. Значення, завдання та основні напрями стану і використання основних засобів 7 1.3. Методи та інформаційне забезпечення аналізу стану і використання основних засобів 9 Розділ 2. Аналіз стану і використання основних засобів ват «металургійний комбінат «азовсталь» 15 2.1. Техніко-економічна характеристика господарської діяльності ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» 15.2.2. Аналіз динаміки, складу і структури основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» 19 2.3. Аналіз стану основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» 24 2.4. Аналіз використання основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» 28. Розділ 3. Обгрунтування пропозицій за результата-ми аналізу стану і використання основних засобів ват «металургійний комбінат «азовсталь» 32 3.1. Порівняльний аналіз показників стану і використання основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» і найнебезпечнішого конкурента 32 3.2. Основні шляхи підвищення стану і використання основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» 38 Висновки 40 Список використаної літератури 42 Додатки 43

Висновок

Завданням курсового проекту було освоєння проведення аналізу господарської діяльності підприємства, вивчення та уміння використовувати інформацію. Під час виконання курсового проекту було освоєно теоретичні відомості про аналіз основних засобів, вибір методів для проведення його, освоєно принципи використання обліково-звітної інформації, здійснення аналізу, порівняння показників результатів аналізу з показниками конкурента і оцінка конкурентоспроможності, виявлення проблем у підприємства та запропонування оптимального управлінського рішення для її вирішення.

У першому розділі курсового проекту було наведено теоретичні відомості, щодо основних засобів, їх місця в фінансовій звітності, завдання та необхідна інформація для проведення аналізу основних засобів, вибрано методи та системи показників, необхідні для здійснення аналізу основних засобів.

Під час аналізу стану і використання основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» було здійснено аналіз динаміки, складу, структури, наявності і руху основних засобів. В результаті цього аналізу було встановлено, що протягом року на підприємство надійшло основних засобів на 1495777 тис. грн., що становить 4096205 тис. грн., що становить 70% вартості усіх необоротних активів і 20% усього майна. Частка виробничих основних засобів основного виду економічної діяльності у вартості усіх основних засобів на кінець звітного періоду становить 99,73%, в якій частка активної частини виробничих основних засобів становить 54,83%. На основі цих даних можна стверджувати, що діяльність усього підприємства напряму залежить від стану і ефективності використання цих основних засобів.

В процесі аналізу стану основних засобів було проаналізовано надходження і вибуття основних засобів та коефіцієнти, що їх характеризують, технічний стан основних засобів. Протягом звітного періоду, як відомо, надійшла велика кількість нововведених основних засобів. Також було досліджено, що 90% вартості нововведених основних засобів було впроваджено за рахунок будівництва власними силами (протягом 2009 року незавершене будівництво зменшилося на 1449600 тис. грн.). Ці позитивні дії підприємства збільшили показники оновлення і приросту основних засобів, що є позитивним для підприємства. Також введення в експлуатацію нових основних засобів дозволило зменшити показники зношеності та збільшити придатність основних засобів. Проте коефіцієнт зношеності зберігається на небажаному значенні для підприємства 0,51, тому в третьому розділі курсового проекту підприємству було запропоновано провести капітальні ремонти та модернізацію основних засобів в наступних періодах. Такі дії зможуть зменшити витрати на амортизацію та підвищити ефективність використання основних засобів.

Згідно результатів аналізу використання основних засобів засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» було пораховано середній строк корисного використання і середній вік основних засобів підприємства, проведено аналіз фондовіддачі і фондомісткості. В ході цього аналізу було встановлено, що середній вік і строк корисного використання основних засобів підприємства знаходяться у оптимальних значеннях, фондовіддача зменшилась у звітному році, проте це не несе загрози для підприємства.

В процесі порівняння показників стану і використання основних засобів ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» і конкурента ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було встановлено, що технічний стан і ефективність використання основних засобів у ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» є значно вищою, що дає змогу значно меншому підприємству ніж конкурент, отримувати відносно однаковий фінансовий результат.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення