Дипломна робота «Вибір маркетингової стратегії та оцінка її ефективності для підприємства ВАТ «Меблі Прогрес»», 2011 рік

З предмету Маркетинг · додано 07.02.2012 18:13 · від nataliya · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Загальна характеристика підприємства.4 1.1. Загальні відомості про підприємство.4 1.2. Характеристика та оцінка конкурентних переваг ВАТ «Меблі Прогрес» в Україні.7 1.3. Аналіз маркетингового середовища.11 2. Вибір стратегії.25 2.1. Стратегія росту.25 2.2. Вибір стратегії за комплексом маркетингу.29 2.3. Маркетингова стратегія управління портфелем бізнесу підприємства.41 2.4. Маркетингові конкурентні стратегії.50 3. Етапи реалізації та оцінка ефективності вибору стратегій. 53 Висновки.57 Додатки.58

Висновок

У ході даної роботи були розглянуті та обрані маркетингові стратегії для ВАТ «Меблі прогрес» для подальшої ефективної діяльності. Для цього був виконаний аналіз мікро- та макросередовища за допомогою SNW, SWOT та PEST-аналізу, які виявили, що слабкими сторонами діяльності є недосконала політика просування та високі витрати на виробництво та збут, але нівелюється виходом підприємства на нові ринки, залучення іноземних інвестицій і поступовим зростанням прибутку. За проведеним аналізом найбільший вплив на діяльність підприємства здійснює економічне та соціальне середовище.

На основі аналізу конкурентних переваг було визначено, що підприємство має переваги у багатьох напрямках, а отже має потенціал для успішної реалізації стратегій.

Далі був проведений аналіз вибору стратегій для розвитку підприємства.

Виходячи з поданої вище таблиці, бачимо, що підприємство орієнтується на позиціювання своєї діяльності на сегментах, а отже, і стратегії діяльності повинно обирати орієнтуючись на специфіку запитів, потреб, бажань споживачів тих чи інших сегментів. За багатьма показниками, як на ринку в цілому, лідируючі позиції ВАТ «Меблі Прогрес» займає з виробництва та просування м’яких меблів, тобто для кращого та ефективнішого функціонування була обрана стратегія захисту позицій з метою збереження своєї частки ринку. Щодо сегментів корпусних та кухонних меблів ("зірки"), які займають меншу частку ринку, то підприємству краще застосовувати стратегію розвитку, використовуючи частину прибутку від реалізації "дійної корови". Сегмент матраци та фурнітура маючи стабільну цінову політику, знаходяться у квадранті "важкі діти", але приносять підприємству свої невеликі, але стабільні прибутки, отже, ВАТ «Меблі Прогрес» підтримує їх виробництво за допомогою стратегії вибіркового розвитку.

Оцінка ефективності маркетингових стратегій за допомогою універсальна дискримінантної модель та методики І.В. Ліпциса показала, що підприємство має необхідний потенціал для виконання обраних стратегій і їх впровадження буде ефективним.

Таким чином, в даній роботі було досягнуто поставлену мету вивчення основних маркетингових стратегій, методологій їх вибору, оцінки і практичного застосування їх на прикладі ВАТ «Меблі Прогрес».

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?