Курсова робота «Аналіз факторів банкрутства українських банків», 2009 рік

З предмету Макроекономіка · додано 01.02.2012 16:20 · від Тетяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1.Основні аспекти банкрутства українських банків; 1.1. Поняття банкрутства комерційного банку та його правове регулювання; 1.2. Симптоми, причини та наслідки кризи банківської установи; 1.3. Аналіз основних факторів банкрутства комерційних банків. Розділ 2. Особливості процедури банкрутства комерційних банків України; 2.1. Санація комерційного банку; 2.2. Ліквідація комерційного банку; 2.3. Реорганізація як метод фінансового оздоровлення комерційних банків. Розділ 3. Вплив фінансової кризи 2008 р. на діяльність банків України; Розділ 4.Заходи щодо оздоровлення банківської системи України; Висновки Література Додатки

Висновок

Дана курсова робота присвячена такій актуальній темі як аналіз факторів банкрутства українських банків, яка має дуже важливе значення для банкірів в умовах швидкого розвитку економіки. Світова практика банкрутства показує, що цей процес болючий, як і будь-яке руйнування.

З економічної точки зору, банкрутство – це таке економічне становище суб’єкта господарювання, яке виникло в результаті розвитку та поглиблення кризових явищ, зумовлених зовнішніми та/або внутрішніми факторами, що призвело до системної кризи. При цьому обов’язковою ознакою банкрута є його неплатоспроможність, неможливість здійснення платежів за борговими зобов’язаннями перед кредиторами.

Системна банківська проблема виникає в економіці, коли значній частині банківської системи загрожує банкрутство через нестачу ліквідності або неплатоспроможність. Банківські проблеми можуть мати безліч причин: як правило, це поєднання загальної макроекономічної нестабільності і низької рентабельності виробничого сектора, інфляція, різкі коливання цін на фінансові активи, відсоткові ставки.

Звичайно, є багато інших факторів, які спричиняють проблеми у діяльності банків. Серед них: кредитні ризики (неповернення в обумовлений угодою термін коштів позичальником); ризик ліквідності (невиконання зобов’язань банку у встановлений договором строк); ризик дохідності; ринковий ризик (ризик витрат, спричинених зміною ринкової ціни фінансових інструментів, які застосовує банк, скажімо, облігацій, акцій, іноземної валюти та пов’язаних із нею деривативів); операційний ризик (спричинений технічними збоями у банківських процедурах тощо); ризик менеджменту(некоректна поведінка керівництва, зумовлена його недостатньою компетентністю, низькими моральними якостями тощо).

Тривожним є те, що внаслідок світової фінансової кризи 2008 року значно знизилися рейтинги українських банків та зріс рівень ризику недовіри до банківської системи. Збільшується ризик безпеки через імовірність хакерських атак у полюванні на віртуальні гроші.

Економічним підґрунтям для кризи банківської системи України в 2008 році стала ціла низка чинників. Оскільки неможливо розглядати фінансово-банківську систему у відриві від інших галузей економіки, я вважала фактор падіння світових цін на продукцію експортно-орієнтованих галузей економіки константою та розглядала лише фінансові причини банківського колапсу ліквідності.

Сьогоднішня фінансово-економічна криза, яка охопила всю Україну та світ, говорить про те, що у грошово-кредитній політиці допущено серйозних помилок, через що вона не відповідає вимогам економічного життя.

Керівники і власники банків, які ще вчора вимагали мінімального втручання держави в фінансову діяльність банків, сьогодні в умовах кризи змінили свою думку на протилежну. Такі керівники сьогодні чекають фінансової підтримки та порад з боку держави.

Сучасна економічна та фінансова криза, яка вибухнула останнім часом, розорює компанії, банки, страхові організації, підприємства, які закриваються, і звільняють робітників, позбавляючи широкі верстви населення праці й засобів до існування.

Економічна криза в Україні почалася з проблем у банківському секторі. Ліквідність банків в Україні щодня ставала все меншою, що призвело до панічних настроїв населення, яке тримало свої кошти в банківських депозитах, що ще більше погіршило ситуацію. На сьогодні в 11 банках діє тимчасова адміністрація. Так, за прогнозами представників МВФ і Міністерства фінансів США, близько 50 українських банків можуть потребувати запровадження тимчасової адміністрації

Наша банківська система перебуває у скрутному становищі, далі зменшується ліквідність, не припиняється відплив депозитів.

Щоб Україна успішно увійшла в завершальний етап перехідного періоду з добре підготовленою банківською системою, здатною розв`язувати нові, надзвичайно складні завдання реструктуризації економіки, необхідно вже сьогодні забезпечити вирішення мінімум трьох завдань:

1) прискорити зростання економічного потенціалу банків, нагромадження їхнього власного капіталу, звільнити їхні баланси від безнадійних боргів державних підприємств;

2) захистити банки від втручання з боку державних структур, яке не відповідає вимогам чинного банківського законодавства, створити надійну систему страхування банківських депозитів, сприяти формуванню високої довіри до банків з боку юридичних та фізичних осіб;

3) створити дієву законодавчо-правову базу діяльності банків, яка забезпечила б їм умови для надійного захисту від усіх видів ризиків та вдосконалення високої стабільності їх роботи.

Для цього необхідна взаємодія фінансового та не фінансового секторів економіки, узгодженість дій усіх органів державної влади та суб’єктів господарювання.

Коментар модератора

45 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?