Курсова робота «Вільні економічні зони як середовище зовнішньоекономічної діяльності», 2005 рік

З предмету Економіка · додано 17.03.2007 14:58 · від malati · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Теоретичні основи вивчення ВЕЗ 1.1. Сутність ВЕЗ 1.2. Передумови і фактори створення ВЕЗ 1.3. Види зон Розділ ІІ. Сучасні тенденції функціонування вільних економічних зон 2.1. Умови вкладення капіталу і управління зонами 2.2. Особливості офшорних зон 2.3. ВЕЗ у розвинутих країнах 2.4. ВЕЗ у країнах, що розвиваються 2.5. ВЕЗ у країнах з перехідної економіки Розділ ІІІ. Стан і перспективи розвитку ВЕЗ Висновки Література Додаток

Висновок

В результаті написання даної курсової роботи, зроблено такі висновки:

1. Вільна економічна зона - частина державної території, на якій діє спеціальний режим економічної діяльності та економічний потенціал зорієнтований на вирішення специфічного завдання чи комплексу завдань.

2. Запорукою успішного розвитку зон є ефективне і правильне врахування основних передумов і факторів розвитку ВЕЗ та чітке визначення основних цілей їх створення. Для кожної країни можна виділити такі основні передумови: географічне положення країни, її окремих портів, міст; рівень соціально-економічного розвитку країни; наявність виробничої та соціальної інфраструктури; наявність відповідного законодавства; наявність конкретної програми її розвитку; ступінь зацікавленості органів місцевого і регіонального самоврядування й населення. При цьому слід враховувати всі природні, соціальні, економічні фактори, що визначають розміщення та обумовлюють вибір виробничої спеціалізації ВЕЗ.

3. У світі існує велике різноманіття видів зон, поєднання елементів різних видів зон. Постійно відбувається їх модифікація та удосконалення. Кожна країна у відповідності з її економічним розвитком, можливостями і цілями створює та розвиває той вид ВЕЗ, який є максимально ефективний.

4. Управління вільними економічними зонами здійснюється на державному і безпосередньо локальному рівнях за допомогою різних адміністративних, економічних структур.

5. ВЕЗ у розвинутих країнах характеризуються такими особливостями, як домінування експортно-виробничих, техніко-втілюваних зон, вільних міст і вільних портів, офшорних зон та зон вільної торгівлі; за наявності високого рівня розвитку зон, вони не відіграють пріоритетної ролі розвитку економіки країни, а вирішують питання подолання нерівномірності розвитку окремих регіонів.

6. Створення ВЕЗ у країнах, що розвивається має ряд спільних рис. ВЕЗ для них є засобом досягнення гармонійного розвитку всіх регіонів та включення цих країн у світовий економічний простір. Найбільшого успіху досягнули ці країни у створенні розвинутого офшорного бізнесу, але й відомі приклади невдач у створенні ВЕЗ через неправильне врахування передумов і факторів розміщення ВЕЗ.

7. ВЕЗ в країнах з перехідною економікою створюються з метою виходу країни на світовий ринок, але ВЕЗ не достатньо розвинуті, це пояснюється лише початковим етапом їх становлення та розвитку. Найбільш перспективними є зони, створювані на узбережжі морів; більше переваг національній економіці дають комплексні ВЕЗ, ніж окремі безмитні території та створення єврорегіонів.

8. В Україні, згідно з ухваленими законами, функціонують 11 спеціальних економічних зон у дев'яти регіонах, в яких діє спеціальний режим інвестиційної діяльності. Наявні численні проблеми, які утруднюють ефективне функціонування вільних економічних зон. Перспективи розвитку ВЕЗ передбачають створення профільних комплексних виробничих зон, науково-технічних центрів різної спеціалізації, технопарків та інкубаторів, експортно-виробничих зон у ряді західних областей, у південних областях доцільно організувати зони, спеціалізовані на випуску товарної руди, вугілля, продукції хімічної промисловості, а туристсько-рекреаційні зони в Карпатах, Одеській області, Республіки Крим.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення