Курсова робота «Роль ООН у регулюванні сучасних глобалізаційних процесів», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 27.01.2012 14:47 · від slevin · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Виникнення оон та основні напрямки її діяльності. 5 1.1. Створення і початок діяльності Організації Об'єднаних Націй, її основні цілі та принципи діяльності. 5 1.2. Організаційно-функціональна структура ООН, її соціально-економічні органи.10 Розділ 2. Поняття та основні риси глобалізації. Економічна глобалізація.16 2.1. Поняття «глобалізація», її вплив на сучасне життя людства. 16 2.2. Економічна глобалізація. Сутність, причини виникнення, соціально- економічні наслідки.20 Розділ 3. Міжнародне регулювання глобалізаційних процесів.27 3.1. Регулювання глобалізаційних процесів ООН та іншими міжнародними організаціями.27 3.2. Глобальні проблеми: причини виникнення та шляхи вирішення. 33 Висновки 41 Анотація 42 Список використаних джерел 43 Додатки 46

Висновок

Глобалізація являє собою досить нове явище на нинішньому етапі розвитку людства. Як і будь-які явища, процеси глобалізації мають позитивні та негативні риси.

Найвагомішою позитивною рисою процесів глобалізації є швидкий обмін досвідом між країнами в тій чи іншій галузі, що сприяє стрімкому розвитку різноманітних технологій, комунікацій і т.п. в абсолютній більшості галузей господарства. Економічна глобалізація дає поштовх до розвитку більш ефективної світової економічної системи, що в свою чергу покращує та полегшує міжнародні економічні відносини між державами світу.

Найвагомішою негативною рисою глобалізації є накопичення капіталів та матеріальних ресурсів вже і без того багатими країнами, які в решті решт почитають домінувати на світовій арені завдяки своїй політичній та економічній могутності, тим самим ускладнюючи і без того складне становище країн, що розвиваються. Більше того, посилення процесів глобалізації викликають ряд глобальних проблем, таких як проблеми екології, забезпечення мирного співіснування держав та інші.

Міжнародні організації покликані регулювати глобалізаційні процеси, а також спрямовувати свої зусилля на пошук шляхів подолання глобальних проблем людства, які існують на сьогоднішній день.

Організація Об’єднаних Націй - це найбільш універсальна і найбільш авторитарна міжнародна організація сучасності, політична діяльність якої знаходиться у нерозривному зв’язку з економічними і соціальними завданнями, безпосередньо пов’язаними із світовою стабільністю.

В контексті регулювання глобалізаційних процесів ООН займає провідне місце серед інших міжнародних організацій, оскільки має ряд підконтрольних інститутів та організацій, які регулюють кожну сферу тих чи інших відносин, залежно від свого функціонального призначення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?