Курсова робота «Контрабанда», 2006 рік

З предмету Право · додано 26.01.2012 19:54 · від Suava · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ 1. Історія зародження і розвитку контрабанди 6 Розділ 2. Кримінально-правова характеристика контрабанди 11 2.1. Об’єкт контрабанди 11 2.2. Предмет контрабанди 11 2.3. Суб’єкт і суб’єктивна сторона злочину 17 Розділ 3. Розслідування контрабанди 26 3.1. Криміналістична характеристика контрабанди 26 3.2. Обставини, що підлягають встановленню і доказуванню за справами про контрабанду 28 3.3. Особливості тактики початкових слідчих дій за справами про контрабанду 29 Висновки 31 Список використаних джерел 33

Висновок

В результаті виконання курсової роботи були зроблені наступні висновки.

Об'єкт злочину - це встановлений порядок переміщення матеріальних цінностей, а також окремих предметів та речовин, виключених із вільного обігу та вказаних в диспозиції статті, через митний кордон України.

Предметом злочину є: товари; валютні цінності; історичні та культурні цінності; отруйні, сильнодіючі, радіоактивні або вибухові речовини; зброя та боєприпаси (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї); вибухові пристрої; військове озброєння та майно; матеріали і обладнання до зброї масового ураження; а так само стратегічно важливі сировинні товари, щодо яких встановлено відповідні правила вивезення за межі України.

З об'єктивної сторони контрабанда - це дії в формі:

переміщення товарів або валютних цінностей через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, вчинене у великих розмірах;

або незаконне переміщення історичних та культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), вибухових пристроїв, військового озброєння та майна, матеріалів і об-ладнання до зброї масового ураження;

або незаконне переміщення стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких встановлено відповідні правила вивезення за межі України.

Із суб'єктивної сторони злочин характеризується лише прямим умислом.

Суб'єкт злочину загальний – з 16 років.

Кваліфікований склад злочину утворюють ті самі дії, вчинені: організованою групою; або особою, раніше судимою за злочин, передбачений КК України.

Контрабанда товарів або валютних цінностей вважається вчиненою у великих розмірах, якщо їх вартість у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Контрабанда, що вчинюється в організованих формах, як правило, має характер тривалої і професійної злочинної діяльності. У розслідуванні такого злочину, особливо вчинюваного вже довгий час у формі так званої “безхазяйної контрабанди”, виключну роль відіграє використання можливостей оперативно-розшукової діяльності. Тому більш ефективним вбачається не порушувати кримінальних справ за фактом, а зосередити пріоритетну увагу на оперативній розробці групи осіб, що можуть бути причетними до вказаних злочинів та готують вчинення нової контрабанди. Доцільно реалізовувати оперативно-розшукові справи порушенням кримінальних справ з одночасним затриманням її членів з предметами контрабанди при спробі вчинити контрабанду, або безпосередньо після цього.

Контрабанда є однією з засад економічного існування різних форм організованої злочинності. На тлі поодиноких випадків контрабандного переміщення товарів та інших предметів контрабанди, безперечно, виділяється діяльність організованих груп.

Таким чином, безсумнівно контрабанда - це злочин з формальним складом, його об'єктивна сторона включає тільки діяння. Тому контрабанда є кримінальне караним діянням з моменту виконання всіх необхідних дій щодо переміщення певних предметів через митний кордон. Цей злочин може бути вчинено лише з прямим умислом. Закон не містить ніякої вказівки на мотиви і мету контрабанди. Це свідчить про те, що зазначені ознаки не впливають на кваліфікацію злочину. Але вони можуть враховуватися судом при призначенні покарання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?