Курсова робота «Аналіз міжнародного ринку меду натурального. Підготовка зовнішньоторговельної угоди з експорту меду натурального», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 25.01.2012 01:47 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 Розділ 1. Аналітична маркетингова оцінка ринку меду натурального. 5 1.1. Аналіз світового ринку меду натурального. 5 1.2. Аналіз українського ринку меду натурального. 13 Розділ 2. Правове обґрунтування можливості здійснення зовнішньоекономічної угоди з експорту меду натурального. 21 Розділ 3. Зовнішньоекономічний контракт. 29. Розділ 4. Оцінка ефективності запропонованого проекту. 36 Висновки. 39 Анотація. 41 Список використаних джерел. 42 Додатки. 45

Висновок

Сприятливі кліматичні умови та давні традиції українських бджільників сприяють збільшенню обсягів виробництва натурального меду, а здатність галузі задовольнити внутрішні потреби та зниження обсягів виробництва і експорту меду на світовому ринку створює сприятливі умови для збільшення вітчизняного експорту.

В процесі аналізу світового медового ринку було визначено основні його тенденції (підвищення цін, зниження виробництва та експорту через несприятливі погодні умови та захворювання бджолиних сімей, проблема фальсифікації продукту тощо). Основними виробниками та експортерами меду є країни, що розвиваються, а імпортерами – країни ЄС та інші розвинуті країни. З настанням світової фінансової кризи 2007 – 2009 рр. суттєвих змін у цій галузі не відбулося, тим не менш є перспектива того, що деякі країни – крупні виробники та експортери меду (США та Російська Федерація) через несприятливу ринкову кон’юнктуру можуть стати імпортерами цього продукту. Основними проблемами цих країн в контексті факторів виробництва меду є масова загибель бджіл та несприятливі погодні умови.

Деякі позитивні зрушення на українському ринку меду обумовлені перш за все тим, що Україна утримує першість з валового виробництва меду Європі. Також є тенденції до посилення вітчизняних позицій на світовому ринку: в України нараховується 400 тис. бджолярів, що є найвищим показником у світі, а український соняшниковий та гречаний мед був визнаним найкращим у світі. Експорт меду є своєрідним індикатором того, що національне бджільництво є конкурентоспроможним, здатне успішно реагувати на тенденції глобалізації та його технологія виробництва і якість відповідають світовим стандартам.

Основною проблемою галузі, яка несе за собою певні наслідки є нерозвиненість медової інфраструктури, тобто дуже невисока питома вага великих підприємств, що займаються фасуванням, пакуванням та продажем меду, адже колективні агропідприємства представляють всього навсього 10% від загальної кількості виробничих сил галузі. Результатом цього є те, що Україна експортує мед не в якості кінцевого продукт, а як сировину, а це означає, що продаж відбувається за нижчою ціною (нижче – лише ціна експорту китайського меду). Тобто необхідно докласти зусиль, щоб ціна вітчизняного меду врешті решт виправдовувала його якість.

Для того, щоб підвищити конкурентоспроможність українського меду необхідна держана підтримка галузі, створення національного бренду українського меду, збільшення кількості середніх та крупних медових компаній, розширення ринків збуту. Ще одним досить перспективним напрямком збільшення прибутку бджолярів є так зване широко відоме у світовій практиці комерційне запилення, коли отримуються кошти за кожен вулик.

З іншого боку, зрозуміло, що Україна, не маючи великої кількості крупних промислових підприємств, отримала лідерство в Європі не за рахунок інтенсивного виробництва. Можливо саме дрібні та середні господарства забезпечуючи високі показники з валового виробництва цього продукту, є основною причиною лідерства за якістю українського меду.

Відповідно до світових тенденцій галузі, що виробляють енергоносії та продукцію металургії, хоча і є стратегічними та важливими галузями для країни, поступово втрачають свою популярність та відходять у минуле. Одним з факторів конкурентоспроможності країн за прогнозами встане високотехнологічне сільське господарство. Отже, Україна на правильному шляху, адже вона володіє відповідним потенціалом для майбутнього розвитку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?