Реферат «Перегляд судових рішень Верховним Судом України», 2011 рік

З предмету Право · додано 24.01.2012 10:37 · від SergeySitalo · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Загальні положення перегляду судових рішень.4 2. Порядок оскарження судових рішень до Верховного Суду України.6 3. Перегляд судових рішень Верховним Судом України у цивільних справах.7 4. Невизначеність повноважень у межах яких Верховний Суд України здійснює перегляд судових рішень.11 5. Процесуальний порядок перегляду справи.15 Висновок.17 Список використаних джерел.18

Висновок

Таким чином рішення судів у цивільних справах можуть бути переглянуті Верховним Судом України виключно з підстав, визначених статтею 355 цивільно процесуального кодексу України та виключно в порядку встановленому законом, але в даній роботі було виявлено чимало прогалин в законодавстві, які не передбачають конретних обов’язків.

Враховуючи вищезазначене, оскарження судових рішень на засадах відмінних від апеляційного або касаційного оскарження Конституцією України не передбачено. Відповідно, на мою думку, Конституцією України не передбачено достатньо правових підстав для надання Верховному Суду України повноважень щодо перегляду судових рішень, так як функція перегляду судових рішень реалізується через апеляцію та касацію.

У даній роботі дослідження організаційно-правових питань перегляду судових рішень Верховним Судом України здійснено у двох напрямах: теоретичному і практичному. Теоретичний аспект полягає в обґрунтуванні теоретичних положень перегляду рішень ВСУ та визначенні місця ВСУ у сфері перегляду судових рішень.

Тим не менш, констатуємо, що судова реформа передбачила функціонування чотирьох-ланкової системи судів загальної юрисдикції, у якій Верховний Суд України наділений повноваженнями щодо перегляду судових рішень.

Практичний аспект пов’язаний з безпосередньою реалізацією організаційно-правових питань перегляду судових рішень Верховним Судом України.

Тут досліджуються правове становище Верховного суду України, та повноваження Верховного Суду України в сфері перегляду рішень судів нижчої інстанції.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?