Курсова робота «Аналіз та розробка ресурсної стратегії на прикладі ПАТ "ПівдГЗК"», 2010 рік

З предмету Економіка · додано 18.01.2012 23:37 · від Lateralus · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи дослідження ресурсної стратегії підприємства 5 1.1. Роль і сутність ресурсної стратегії в розробці загальної стратегії підприємства 5 1.2. Види ресурсів на підприємстві та їх характеристика 7 Висновок до 1 розділу.15 РОЗДІЛ 2. Методологічні підходи щодо розробки ресурсної стратегії 16 2.1. Значення ресурсного потенціалу в діяльності підприємства 16 2.2. Розробка ресурсної стратегії на підприємстві 18 Висновки до розділу 2 21 РОЗДІЛ 3. Аналіз ресурсної стратегії на підприємстві та розробка шляхів підвищення ефективності стратегії на підприємстві 22 3.1. Побудова SWOT – матриці для ПАТ «Південний ГЗК» 22 3.2. Фінансовий аналіз та аналіз трудових ресурсів ПАТ «ПівдГЗК» 24 3.3. Побудова «дерева цілей» ПАТ «ПівдГЗК» та розробка ресурсної стратегії 30 Висновок до розділу 3 36 Висновок 37 Список використанної літератури 38

Висновок

Проблеми підвищення якості продукції виробничо технологічного призначення і особистого використання охоплює всі сторони господарської діяльності. Висока якість – це збереження праці і матеріальних ресурсів, ріст продуктивності виробництва, а також зниження витрат з матеріально-технічного забезпечення підприємств.

В процесі виробництва для зниження витрат з матеріально-технічного забезпечення можна використовувати наступні шляхи:

- збільшення одиничної потужності машин і агрегатів. Цей показник характеризує одночасно підвищення їх якості;

- ліквідація виробничого браку. Підприємства несуть прямі витрати у випадку виготовлення бракованої продукції. Випуск неякісної чи бракованої продукції знижує рівень рентабельності, збільшує собівартість і продуктивність виробництва. Брак і неякісна продукція означають пряму розтрату виробничих ресурсів, збільшують витрати;

- використання замінників дефіцитних матеріальних ресурсів. Бурний розвиток хімічної промисловості в наш час створює можливості для широкоговпровадження у виробництво нових економічних синтетичних матеріалів длязаміни матеріалів, які використовувалися раніше;

- скорочення витрат і відходів у виробництві. В різних галузях виробництва створюється значна кількість відходів матеріальних ресурсів і супутніх продуктів. В тих випадках, коли вичерпані можливості скорочення відходів, важливо забезпечити їх максимальну утилізацію, використовуючи для виготовлення побічної, непрофільної продукції чи реалізувати іншим підприємствам;

- скорочення витрат при збереженні. Одним із головних завдань організації збереження і просування продукції в сфері обороту – збереження якості продукції, недопущення її псування і втрати. В процесі зберігання матеріальні ресурси не повинні втрачати натурально-речові якості і форми.

Підприємства, особливо працюючі в стратегічно важливих для економіки країни галузях, повинні формувати власне забезпечення, виходячи з особливостей як кожного контракту, так і конкретних умов ринкового середовища – законодавчої бази, кон′юктури ринку та інших факторів. Для цього в складі економічних структур підприємства повинні створюватися підрозділи фінансової інженерії, які призвані взаємодіяти з службами стратегічного планування і управління підприємством.

Розроблені та реалізовані механізми матеріально - сировинної стратегії, які наведені в курсовій забезпечують синергетичний ефект – сформовані в результаті пільги та преференції для підприємства ведуть в кінцевому рахунку до більшого сумарного результату для економіки держави в цілому (платежі до бюджету на всіх рівнях, занятість працівників підприємства розвиток потенціалу підприємства).

Використання більшості сучасних інструментів стратегії, розроблених в країнах Заходу, особливо пов′язаних з наявності розвинутого фінансового ринку, потребує формування та розвитку фінансового менеджменту на макроекономічному рівні. З другого боку, банківським структурам потрібні мотиваційні механізми для підтримки процедур фінансової інженерії на взаємодіючих з ними підприємствами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?