Курсова робота «Торгова марка та марочна стратегія», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 08.01.2012 21:36 · від Собко Лена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 Розділ 1. Торгова марка та марочна стратегія 1.1. Торгова марка: поняття, типи та значення. 5 1.2. Марочна стратегія. 13 Розділ 2. Сегментування цільового ринку і позиціонування продукції підприємства 2.1. Характеристика компанії Торговий Дім «Алмаз-діамант». Вибір і аналіз цільового ринку. 17.2.2. Сегментування цільового ринку. 24 2.3. Вибір цільових сегментів ринку. 29 2.4. Позиціонування товару на обраних сегментах цільового ринку. 31 Висновки. 33 Список використаних джерел. 36

Висновок

У торговельній практиці дуже поширеним є поняття або термін — товарна марка, яка являє собою ым'я, знак або символ (малюнок або їх комбінація), які служать для відокремлення товарів різних товаровиробників. У якості товарної марки можуть бути використані:

- фірмове ім'я — це буква, слово, група слів або букв, які можна прочитати (наприклад, «Маяк», «Оболонь», «Світоч», «Галичина» та інші),

- фірмовий знак — це символ, малюнок, своєрідний колір, що є частиною товарної марки, яку можна впізнати, але не прочитати, вимовити. Фірмові кольори є надзвичайно важливим інструментом, фоном товарного знака серед схожих, подібних, майже тотожних товарів.

Фірмове ім'я та знак являють собою маркетингові позначення і не забезпечують юридичного захисту, якщо не зареєстровані як товарний знак, який гарантує своєрідність та індивідуальність виключно для їх власників і створює правовий захист їх інтересів.

Товарний знак — це специфічне позначення, яке допомагає відокремити товари одних фірм від товарів інших підприємств.

Товарний знак реєструється, юридичне захищається і володіє властивістю виключної приналежності. Індивідуалізація товарного знака виражається у виділенні позначеного товару із сукупностей однорідної продукції. Для виконання індивідуалізації товарний знак повинен відповідати вимогам: простота, тобто мінімальна кількість ліній, з метою швидкого запам'ятовування; індивідуальність, яка повинна забезпечувати відмінність та розпізнаваність знака; привабливість, тобто відсутність негативних емоцій, викликаних товарним знаком.

Використання товарної марки: полегшує ідентифікацію продукції; рекламує продукцію; гарантує рівень якості; збільшує престиж продукції; полегшує сегментацію ринку, створюючи характерний образ; полегшує вихід до нової категорії товарів; зменшує ризик споживачів при покупці товару.

Торгову марку розміщують на продукції й/або звикористовують як позначення послуг фірм, підприємств чи організацій сфери обслуговування, чия діяльність полягає не у випуску продукції, а в наданні послуг. Щоб торгова марка виконувала свої функції, вона має бути оригінальною й виразною. Умовно торгові марки можна поділити на словесні, образотворчі, об’ємні, комбіновані та ін. Словесні торгові марки представляють собою слова (часто оригінальні), назви, поєднання букв; образотворчі торгові марки представляють собою позначення у вигляді малюнків, орнаментів, фігур; об’ємні торгові марки - це, як правило, оригінальні види упаковок, флакони, пляшки тощо; комбіновані торгові марки поєднують різні елементи: це може бути позначення, яке включає слово й малюнок, пляшка з етикеткою та ін. Цей перелік торгових марок не є вичерпним. Можливі знаки звукові (наприклад, музичні позивні) і нюхові.

Марочна стратегія буває таких типів: 1. Розширення родини марки (РРМ); 2. Розширення меж використання марки (РМВМ); 3. Багатомарочний підхід (БМП) 4. Нові торгові марки (НТМ).

РРМ - фірма пропонує додаткові властивості в межах однієї тов.категорії та товарної марки(нова марка,упаковка,якості). Причини, що викликають застосування РРМ: - прагнення покупців до різноманітності товарів, - надлишок виробничих потужностей, - бажання фірми відповісти на успішне розширення асортименту товарів у конкурентів, -зайняти більше місця на полицях магазину.

Ризики,що пов’язані з РРМ: - торгова марка може втратити своє особливе значення; - не забезпечує той рівень продажу, який перекрив би витрати на розробку і просування нових товарів.

РМВМ - це використання успішних марочних назв для випуску нових або модифікованих товарів у новій категорії. Переваги: - пологшення просування на ринок товарів категорій, бо вони будуть мати миттєве впізнання і визнання; -Знижуються витрати на рекламу. Ризики: - торгова марка може втратити своє особливе положення у свідомості споживача при надмірному використанні її назви; - перенесення існуючої торгової марки на нові товари може негативно відбитись на ставлені споживачів до інших товарів, які продаються під цією маркою; - Іноді назва торгової марки не підходить новим товарам.

БМП - це створення додаткових торгових марок у вже існуючій категорії товарів. Переваги: - дозволяє точніше сегментувати ринок; - дозволяє зайняти більше місця на полицях магазинів; - захистити свою основну торгову марку, використовуючи атакуючу марку; - створюються окремі марки для різних регіонів або країн.

Недоліки: - можливість того, що кожну марку припаде невелика частка ринку, що в сумі не дасть бажаного прибутку; - Вичерпується ресурси фірми.

НТМ - створюється коли: - проникають у певну категорію товарів, в якій жодну з вже існуючих марок не можна вжити; - вирішують, що існуючі марочні назви вже ослабли, і що потрібні нові; - Можуть отримати нові марки в нових категоріях придбави іншими фірмами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?