Курсова робота «Аналіз міжнародного ринку біопалива», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 18.12.2011 16:34 · від Катя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Аналітична маркетингова оцінка ринку Біопалива. 5 1.1. Аналіз світового ринку біопалива.5 1.2. Аналіз українського ринку біопалива. 13 Розділ 2. Правове обгрунтування можливості здійснення зовнішньоекономічної угоди з експорту біопалива. 20 2.1. Законодавча база. 20 2.2. Нормативно-правові умови здійснення угоди.25 Розділ 3. Зовнішньоекономічний контракт.32 Розділ 4. Оцінка ефективності проекту.39 Висновки.42 Список використаних джерел.44

Висновок

Дослідивши ситуацію на світовому та на українському ринку біопалива, можна стверджувати, що на даному етапі Україна є великим постачальником сировини для біопалива, а виробництво готового продукту потребує технічного оснащення виробництва і впровадження відповідних технологій, які в Україні відсутні. Ситуація на світовому ринку відкриває для України певні можливості. Так, враховуючи розроблені програми країн ЄС, що містять стратегічні плани на збільшення частки використання біологічних видів палива (до 20% до 2020 року) та їх активну реалізацію шляхом побудови нових заводів по виробництву біопалива, Україна може заповнити своїми експортними поставками потребу таких країн як Німеччина, Італія, Бельгія, Польща, Франція та інші. Серйозну конкуренцію Україні складає Бразилія, як найбільший експортер біопалива. Але Україна може використати ряд переваг, таких як більш дешева сировина, менша відстань для перевезення до країн ЄС а також наявність сприятливих природних умов і великого об’єму природних ресурсів для виробництва біомаси. Але зараз Україна не використовує раціонально свої можливості, через ряд перешкод, таких як:

- відсутність раціонального законодавства і невідповідність виробництва міжнародним стандартам;

- відсутність механізму реалізації державних програм розвитку галузі відновлювальних джерел енергії;

- недостатність системи економічних стимулів для виробників біопалива;

- занепад виробничих потужностей, неспроможність запровадити нові технології для рентабельного виробництва біопалива;

- відсутність виробничої інфраструктури та інституцій, щоб регулювали даний ринок;

- незадовільні умови вирощування сировини в рамках відсутності раціональної програми розвитку агропромислового комплексу;

- інше.

Прийняті нормативно-правові акти та деякі затверджені програми хоча і формально повинні були гармонізувати внутрішній ринок відповідно світовим тенденціям і стандартам, але вони не були реалізовані і впроваджені, або були частково виконані.

Слід окремо відмітити ринок твердого палива. Це найбільш розвинутий сегмент українського ринку біопалива. Незважаючи на наявність налагодженого виробництва твердого біопалива та великого вибору сировини для його виробництва, тверде біопаливо не постачається на внутрішній ринок і майже не використовується, натомість активно експортується. Діюче в країні технічне обладнання непридатне для використання паливних пеллет і брикетів, а на зарубіжних ринках попит на даний продукт стрімко зростає. Таким чином, дана галузь є орієнтовнаою на експорт.

Подальший розвиток подій у цій галузі можливий у двох варіантах. Перший, найбільш вірогідний варіант – Україна і надалі буде позицію вати себе на світовому ринку як постачальник сировини для біопалива, зокрема ріпаку, і не переходити до виробництва біопалива самостійно. А іншим варіантом може бути перебудова виробничої інфраструктури, оснащення виробничих потужностей і налагодження виробництва готового біопалива, що забезпечувало б, в першу чергу власні потреби, а також попит на експорт даного продукту. Для реалізації другого варіанту необхідна державна підтримка на законодавчому та виконавчому рівнях. Теперішня економічна і політична ситуація не залишає перспектив для розвитку другого варіанту в рамках державної політики проблеми ринку біотоплива не є нагальними.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали