Курсова робота «Робота соціального педагога з підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до влаштування у прийомну сім’ю», 2011 рік

З предмету Соціальна робота · додано 14.12.2011 20:31 · від Вікторія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Робота соціального педагога з підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до влаштування у прийомну сім’ю. 2. Діяльність соціального педагога щодо підготовки кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. 3. Соціальний супровід прийомної сім’ї. Висновок Список використаних джерел

Висновок

Отже, в процесі розкриття важливості даного питання було встановлено, що однією з найпріоритетніших форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є створення та функціонування прийомної сім’ї. Прийомна сім’я – сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання. Розвиток сімейних інститутів дає змогу адаптувати до життєвих ситуацій та сприяти гармонійному розвиткові особистості дітей, які залишилися сиротами або позбавлені батьківського піклування.

Соціальний педагог, що створює умови для благополучного влаштування в прийомну сім’ю, несе величезну відповідальність за подальшу життєдіяльність та взаємопорозуміння майбутніх батьків-вихователів з прийомними дітьми.

Перш за все, соціальний педагог має встановити відповідний контакт між сім’єю та дитиною, яку вона хоче взяти під опіку. А також в подальшому сприяти нормалізації їх стосунків та адаптації дитини в новому середовищі, здійснюючи соціальний супровід.

При роботі з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, у процесі їх підготовки до влаштування у прийомну сім’ю, соціальний педагог має насамперед виявити таких дітей-кандидатів та узгодити питання їх влаштування з органами опіки та піклування районної державної адміністрації. Підготовка дитини є необхідним етапом процесу влаштування у прийомну сім’ю. Існують такі рівні підготовки дитини:

– мотиваційний;

– емоційний;

– когнітивний;

– поведінковий.

Соціальний педагог має мати на увазі, що потреби та очікування мають бути задоволені як зі сторони дитини, так і зі сторони прийомної сім’ї. Тому ще однією важливою особливістю є врахування певних факторів розвитку дитини, таких як вік, стать, етнічно-культурне походження, особистісні звички. Соціальний педагог може допомогти підготувати дитині певну інформацію про себе, що може бути зроблена в формі альбому; зібрати всі необхідні документи та відомості про дитину.

Влаштування зустрічей майбутніх батьків та дітей також є невід’ємною частиною роботи соціального педагога. Він повинен спостерігати за процесом встановлення міжособистісного контакту майбутньої сім’ї, виявити мотиви подружньої пари, що спонукали їх взяти дитину-сироту, або дитину, позбавлену батьківського піклування, надати їм всю необхідну інформацію та показати серйозність та відповідальність, що на них чекає.

Підготовча робота з кандидатами у прийомні батьки та батьки-вихователі проходить по наступних етапах:

- першим етапом соціально-педагогічної роботи з підготовки кандидатів у прийомні батьки є інформаційно-ознайомчий етап, що надає певну інформацію про дітей, що потребують батьківського піклування;

- другим етапом є вивчення інформації про майбутніх батьків. Визначення їх мотивів, аналіз їх ресурсів та можливостей щодо зростання та розвитку дитини;

- відповідальним є етап глибокого вивчення сім’ї та її оточення. Соціальний педагог проводить бесіди, визначає педагогічний мікроклімат у сім’ї, з’ясовує наявність шкідливих звичок. На цьому етапі відбуваються зустрічі та бесіди, на яких соціальний педагог надає всю можливу інформацію для усвідомлення сім’єю її рішення. В результаті задоволення та узгодження всіх питань батьки проходять спеціальні тренінги, що допоможуть їм у подальшому вихованню їх дітей;

- останнім етапом є офіційне оформлення прийомної сім’ї. Між місцевою адміністрацією і прийомними батьками укладається угода про передачу дитини (дітей) на виховання та спільне проживання у прийомну сім’ю. Визначаються обов’язки сторін, а також взаємодія соціальних служб, органів опіки, освіти, охорони здоров’я, прийомних батьків з метою створення оптимальних умов для розвитку і виховання дітей.

Соціальний супровід прийомної сім’ї є одним із найголовніших завдань соціального педагога. Соціальний супровід прийомних сімей – вид соціальної роботи, система комплексних заходів для підтримки сприятливих соціально-економічних та психологічних умов функціонування сім’ї, збереження її здатності до виховання прийомних дітей.

Соціальне супроводження дитини здійснюється відповідно до плану соціального супроводження, який складається для кожної дитини і періодично коригується. План соціального супроводження - це програма діяльності соціального працівника, фахівців, які надають соціальні послуги, членів прийомної сім'ї, спрямованої на створення необхідних умов для оптимального функціонування сім'ї та розвитку прийомної дитини або дитини-вихованця.

Зустрічі соціального працівника та прийомних батьків/батьків-вихователів, частота візитів у сім'ю залежить від етапів адаптації дитини в сім'ї. Соціальний працівник веде "Щоденник роботи з прийомною сім'єю/дитячим будинком сімейного типу", в якому фіксуються окремі проблеми та питання, які вирішуються в ході соціального супроводу, форми соціальної допомоги прийомній сім'ї. До таких форм роботи належать: зустріч з батьками, дитиною, телефонна бесіда з батьками, відвідання сім'ї, організація консультування спеціалістів, оздоровлення дитини тощо.

Припинення соціального супроводження прийомної сім'ї/дитячого будинку сімейного типу фіксується наказом директора центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з обґрунтуванням підстав. Копії документів, що засвідчують факт завершення супроводу прийомної сім'ї, у триденний термін після оформлення, передаються до служби у справах неповнолітніх.

Отже, робота соціального педагога є необхідним вирішальним ланцюжком у справі влаштування дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, у прийомну сім’ю. Соціальний педагог величезну відповідальність за становлення майбутнього покоління як всебічно та гармонійно розвинутого суспільства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали