Дипломна робота «Конкурентоспроможність освітнього середовища», 2011 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 12.12.2011 01:38 · від aleshkivska · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Теоретичні основи конкурентоспроможності освітнього середовища в системі загальної середньої освіти 6 1.1. Загальна характеристика поняття освітнього середовища та його основні компоненти 6 1.2. Модель конкурентоспроможності освітнього середовища ЗНЗ та чинники її формування 15 Висновок до розділу 1 27 Розділ 2. Особливості формування моделі конкурентоспроможності загальноосвітнього навчального закладу в сучасних умовах 28 2.1. Формування моделі конкурентного середовища ЗНЗ на основі системного підходу. 28 2.2. Чинники формування моделі конкурентоспроможності загальноосвітнього навчального закладу. 43 Висновки до розділу 2 59 Розділ 3. Модель удосконалення конкурентоспроможності освітнього середовища загальноосвітнього навчального закладу (на прикладі ЗНЗ № 182 Дніпровського району м. Києва) 61 3.1. Основні аспекти управління конкурентоспроможністю загальноосвітнього навчального закладу 61 3.2. Напрями удосконалення моделі управління навчальним закладом для досягнення конкурентоспроможності освітнього середовища школи 70 Висновки до розділу 3 77 Висновки 78 Список використаної літератури 80

Висновок

З огляду на необхідність підвищення конкурентоспроможності школи №182 зокрема та загальноосвітніх установ в Україні в цілому має існувати проект, спрямований на підвищення якості освіти; визначення надійних індикаторів оцінювання діяльності ЗНЗ усіх типів та форм власності; активізацію та удосконалення діяльності навчальних закладів столиці.

Реалізація проекту повинна сприяти підвищенню якості загальної середньої освіти, удосконаленню змісту та форм організації навчально-виховного процесу, виявленню і підтримці творчих керівників і педагогічних колективів м. Києва.

Робота по реалізації проекту підвищення конкурентоспроможності школи №182 має включати такі етапи:

I. Організаційний: визначення та формування органу, який координує здійснення самооцінки навчального закладу. Таким органом може виступати адміністративна рада навчального закладу, до складу якої входять адміністрація, вчителі, учні – члени учнівського самоврядування, батьки, представники районної влади.

II. Розробка Положення про самооцінку роботи загальноосвітнього навчального закладу (школи №182)

III. Розробка критеріїв ефективності діяльності ЗНЗ за групами:

 управління загальноосвітнім навчальним закладом;

 організація навчально-виховного процесу та науково-методичної роботи;

 розвиток матеріально-технічної та навчально-методичної бази;

 коефіцієнт удосконалення школи;

 індивідуальний прогрес учня загальноосвітнього навчального закладу в контексті соціальних та економічних умов сім’ї, в якій він виховується;

 здоров’язберігаючі показники ЗНЗ.

IV. Формування регіональної бази даних за результатами самооцінки ЗНЗ/

На сьогодні Центром моніторингу столичної освіти накопичено великий масив інформації, яка є матеріалом для вироблення загальних індикаторів та показників оцінки роботи ЗНЗ.

Головним показником ефективності роботи школи був і залишається індивідуальний внесок кожного учня в підвищення конкурентоспроможності школи №182.

Визначення основних критеріїв самооцінки ЗНЗ повинно здійснюватися з урахуванням кращих досягнень вітчизняної школи та з використанням світового та європейського досвіду.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?