Курсова робота «Причини та наслідки шкільної дезадапатації», 2007 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 15.12.2011 00:25 · від Lateralus · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.теоретичні основи дослідження причин та наслідків дезадаптації учнів 5 1.1. Психолого-педагогічний аналіз літератури з причин та наслідків дезадаптації учнів 5 1.2. Причини шкільної дезадаптації 14 1.3. Наслідки шкільної дезадаптації 17 Висновок по і розділу 20 Розділ іі. Дослідницька робота з вирішення проблем дезадаптації у школярів 21 2.1. Психопрофілактика та методи корекції дезадаптації молодших підлітків у міжособистісних стосунках 21 2.2. Заняття для подолання проблем дезадаптації молодших школярів 23 Висновки по іі розділу 29 Висновки 30 Список використаної літератури 31

Висновок

Проведе дослідження, дає нам можливість узагальнити чинники, що негативно впливають на соціальну адаптацію молодших школярів та обґрунтувати її психолого-педагогічні умови. Зокрема, були виокремлені такі основні чинники соціальної адаптації:

- рівень соціальної готовності дитини до школи;

- стиль і методи виховання в сім’ї;

- стиль спілкування вчителя з учнями.

Практичне дослідження впливу зазначених чинників на процес соціальної адаптації школярів є необхідною умовою розвитку активності та творчості дитин. Вивчення впливу факторів відкриває можливість розробки стратегій навчально-виховної роботи з дітьми та психолого-педагогічних рекомендацій щодо подолання різких труднощів соціальної адаптації. На нашу думку це є актуальним завданням сучасної школи, робота якої спрямована на гармонійне формування особистості, створення сприятливих умов для самореалізації кожної дитини.

На нашу думку, надзвичайно велике місце в процесі соціальної адаптації молодших школярів належить значущим дорослим і саме сім’ї. Тому велике значення в профілактиці труднощів адаптації має поглиблена індивідуальна та групова психологічна консультація на сонові тестування і спостереження ще на етапі уступу дитини до школи. Батькам необхідно давати рекомендації з урахуванням індивідуальних особливостей дитини. При перших ознаках дезадаптації необхідно проводити індивідуальну роботу з батьками про можливі шкільні труднощі дитини, а також про шляхи надання допомоги з їх сторони.

Отже, розуміння та підтримка в складних ситуаціях створюють почуття захищеності, внутрішнього комфорту в молодших класах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?