Дипломна робота «Управління конкурентоспроможністю підприємства», 2006 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 28.02.2007 15:55 · від skamil · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 6 Розділ І. Теоретично-методологічні засади формування системи управління конкурентоспроможністю АТ 9 1.1. Сутність та поняття “конкуренція”, “конкурентоспроможність” продукції та підприємства 9 1.2. Методи оцінки рівня конкурентоспроможності АТ 19 1.3. Управління конкурентоспроможністю АТ 26 Розділ ІІ. Діагностика конкурентної позиції та управління конкурентоздатністю на ВАТ “Західспецбуд” 35 2.1. Загальна характеристика підприємства ВАТ “Західспецбуд” 35 2.2. Дослідження конкурентного середовища 42 2.3. Діагностика конкурентних переваг та рівня конкурентоздатності підприємства 58 2.4. Вдосконалення системи управління конкурентоспроможністю підприємства 64 Розділ ІІІ. Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємства “Західспецбуд” 67 3.1. Впровадження підходу до організації маркетингової діяльності 67 3.2. Розробка комплексу заходів по управлінню персоналом 71 3.3. Визначення перспективних напрямків підвищення якості робіт 78 Висновки 82 Список використаної літератури 84

Висновок

Ступінь інтеграції вітчизняних будівельних компаній у вітчизняний та світовий будівельні ринки свідчить про те, що на сьогоднішній день будівельний ринок досить великий, попит на житло значно переважає пропозицію. Замовники вимагають від будівельників швидкого, і в той же час якісного та надійного будівництва.

Враховуючи актуальність даної проблеми, в бакалаврській роботі було розглянуте невелике провінційне будівельне підприємство ВАТ “Західспецбуд”.

Відносно даного підприємства була проведена діагностика конкурентної позиції та управління конкурентноздатністю.

Дослідження конкурентного середовища показало, що основними конкурентами підприємства є столичні будівельні компанії “Київміськбуд”, “Познякижилбуд” та інші, а також західні будівельні компанії України; “Захід-будівля”, “Марево” та інші.

Оцінка рівня конкурентоспроможності продукції (робіт) холдингу “Київміськбуд”, підприємства “Західбудівля” та ВАТ “Західспецбуд” показала, що за приведеними показниками ВАТ “Західспецбуд” знаходиться на 2 місці серед 3 досліджених підприємств. За цими показниками підприємство дуже відстає від головного конкурента “Київміськбуд”, проте випереджає найбли-жчого в географічному відношенні конкурента — “Західбудівля”. Головним показником, який вплинув на зниження рівня конкурентноздатності “Західспецбуд”, став “комплексність будівельних рішень”. На даному етапі розвитку ВАТ “Західспецбуд” такі нововведення абсолютно неприйнятні. Для такого комплексного підходу необхідно залучити дуже багато коштів та часу, на-жаль цих ресурсів будівельна компанія не має.

За основними технічними параметрами якості продукції ВАТ “Західспецбуд” та холдинг “Київміськбуд” значно випереджають західного конкурента, оскільки той використовує здебільшого цегляний спосіб будівництва, який значно поступається монолітному способу будівництва.

Для поліпшення інформованості потенційних клієнтів про підприємство було розроблено план рекламної компанії. Основними джерелами інформації про ВАТ “Західспецбуд” стали: рекламні щити, реклама на сайті www.bau-ukraine.com, спеціалізовані виставки та реклама в журналі «СтройПассаж».

Для посилення конкурентної позиції підприємства було вдосконалено організацію управління персоналом, зокрема упорядкування «карти мотивації». Дана карта дозволяє визначити найкращий варіант стимулювання робітника виходячи з наявних можливостей підприємства. Також було запропоноване впровадження в облік результатів праці аналізу балансу трудового часу, а також коефіцієнта абсентеїзму, який дозволяє поліпшити процес обліку праці робітників і робити більш обґрунтований розрахунок оплати праці того або іншого робітника. Впровадження коефіцієнта, що знижує трудовий внесок кожного робітника за визначений період, є наслідком попередньої рекомендації і направлено на посилення трудової дисципліни в колективі.

На підприємстві значну увагу приділяють якості робіт. Будівельники ВАТ “Західспецбуд” постійно вдосконалюють свою професійну майстерність, і допомагають їм у цьому більш досвідчені працівники підприємства. Також при будівництві використовується бетон необхідної міцності (300). Це привело до додаткових витрат, які пов’язані з придбанням та доставкою більш дорогого щебеню. Отримані додаткові витрати є неминучими адже від цього залежить не тільки репутація, престиж, майбутнє фірми, від цього за-лежить набагато більше — життя та здоров’я майбутніх жителів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.