Курсова робота «Стратегія міжнародного бізнесу корпорації Сіменс», 2010 рік

З предмету Транснаціональні корпорації · додано 11.12.2011 00:33 · від Даша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні засади організації міжнародного бізнесу ТНК 6 1.1. Огляд наукової літератури з проблематики організації міжнародного бізнесу ТНК 6 1.2. Основні засади злиття та поглинання 8 1.3. Еволюція процесу відкриття дочірніх структур 10 Розділ 2. Аналіз ефективності стратегії міжнародного бізнесу «Сіменс» 13 2.1. Загагальна характеристика «Сіменс» 13 2.2. Фінансові показники «Сіменс» 28 2.3. Стратегія міжнародного бізнесу «Сіменс» 30 Розділ 3. Вдосконалення стратегії міжнародного бізнесу корпорації «Сіменс» 36 3.1. Вирішення питань злиття та поглинання 36 3.2. Функціональні способи вирішення проблеми 37 Висновки 40 Список використаної літератури 44 Додатки

Висновок

Удосконаленням і розвитком стратегії міжнародного бізнесу займалися такі вчені як Д.Аакер, І.Ансофф, Б.Вернер, О.Кириченко, М.Портер, Г.Кіндрацька.

У 2009 фінансовому році, що закінчився 30 вересня, об’єм продажів Сіменс склав 76,7 млрд. євро, у порівнянні з 77,3 млрд. євро у попередньому році. Зважаючи на коливання курсів валют і зміни в портфоліо, цей показник залишився практично на рівні минулого року. Високого об’єму продажів було досягнуто за рахунок значного об’єму отриманих раніше замовлень. Портфель нових замовлень, отриманих у 2009 фінансовому році, склав близько 79 млрд. євро. У порівнянні з попереднім роком він зменшився на 14%.

Акції компанії включені в базу розрахунку фондових індексів: DAX, S&P Global 100, Dow Jones EuroStoxx 50, Dow Jones Stoxx 50, Dow Jones Global Titans 50.

Чистий прибуток німецького промислового концерну Siemens AG за 2006-2007 фінансовий рік, що завершився 30 вересня ц.р., виріс на 21% - до 4,04 млрд євро в порівнянні з 3,35 млрд євро, отриманими за аналогічний період роком раніше. Як повідомляється в опублікованому сьогодні фінансовому звіті компанії, виручка німецького концерну за звітний фінансовий рік збільшилася на 9% і склала 72,45 млрд євро проти 66,49 млрд євро в 2005-2006 фінансовому році. Операційний прибуток компанії в 2006-2007 фінансовому році досяг 6,56 млрд євро і перевищив аналогічний показник 2006 р., зафіксований на відмітці 3,87 млрд євро, на 70%. В IV кварталі 2006-2007 фінансового року Siemens зазнала чисті збитки у розмірі 74 млн євро в порівнянні з чистим прибутком у розмірі 148 млн євро, отриманої за аналогічний період роком раніше. Виручка компанії за звітний квартал виросла на 9% - до 20,2 млрд євро проти 18,47 млрд євро і липні-вересні 2006 р. Операційний прибуток Siemens в IV кварталі 2006-2007 фінансового року досяг 1,99 млрд євро і перевищив аналогічний показник 2006 р., зафіксований на рівні 749 млн євро, в 2,7 рази.

Чистий прибуток німецького концерну Siemens AG за I квартал 2009-2010 фінансового року, що завершився 31 грудня 2009г., виросла на 24% - до 1,53 млрд євро в порівнянні з 1,23 млрд євро, отриманими за аналогічний період роком раніше. Про це мовиться в опублікованому сьогодні фінансовому звіті компанії.

Високі вимоги пред’являються до наших цінностей і ділової етики, є орієнтирами для нашої ділової поведінки. В нашій корпоративній стратегії «Корпоративна соціальна відповідальність» (КСО) разом з «Портфоліо», «Командною перевагою» і «Операційною перевагою» є чотирма рушійними силами для досягнення наміченою корпоративною стратегією мети - прибутковому зростанню компанії.

Отже, ми визначили чотири основні напрями КСО, на яких сфокусовані всі наші КСО-проекти:

• корпоративне управління;

• дотримання законів;

• захист навколишнього середовища;

• корпоративне громадянство.

Дотримуючись принципів соціальної відповідальності, Сіменс Україна бере участь у розв’язанні найболючіших соціальних проблем країни і намагається бути активним членом сучасного українського суспільства: підтримує освіту й науку, сприяє розвитку культури та мистецтва, виділяє кошти на розвиток медицини та надає допомогу в екстремальних ситуаціях.

Компанія несе відповідальність перед своїми співробітниками за їх освіту та професійний зріст, безпеку та здоров’я. Політика соціальної відповідальності - як по відношенню до суспільства в цілому, так і по відношенню до працівників компанії зокрема - це основа репутації Siemens та гарантія прозорості бізнес-процесів.

Стратегічне планування займає центральне місце в системі стратегічного менеджменту. Планування зовнішньоекономічної діяльності та удосконалення стратегічного менеджменту являються об’єктивно необхідними для ТНК «Сіменс». Це визначається насамперед:

1) прагненням підприємства, функціонуючих в умовах глобалізації ринку, одержати додатковий прибуток за рахунок більш повного використання переваг міжнародної праці, міжнародної економічної інтеграції; передбачити несприятливі дії зовнішніх факторів, різноманітні непередбачені обставини, котрі можуть відбуватися на світовому ринку;

2) необхідність прогнозування свого майбутнього. Для цього важливо визначити яким буде ринок в майбутньому, в якому буде розвиватися дане підприємство, чого чекають споживачі від нього, які його можливості у збільшенні експортного потенціалу, об’єму продажу і т.д.

Для удосконалення стратегічного менеджменту зовнішньоекономічної діяльності ТНК «Сіменс» потрібно також вдосконалити стратегію управління зовнішньоекономічною діяльністю. Вона розробляється на тривалу перспективу, яка дає можливість своєчасно реагувати на зміни внутрішнього і зовнішнього середовища. В цьому випадку стратегія управління виступає як інструмент досягнення цілей підприємства. Для того, щоб удосконалити стратегію управління необхідно, насамперед, проаналізувати такі чинники підприємства як :

1) галузева приналежність;

2) розміри організації;

3) типу виробництва, рівня спеціалізації;

4) характеристика рис виробничого потенціалу;

5) рівня управління;

6) рівня кваліфікації персоналу тощо.

Підприємство повинне визначити собі певну стратегію, як конкретний довгостроковий план досягнення цілей. Процес вибору стратегії включає такі основні кроки:

1) з’ясування поточної стратегії;

2) аналіз портфеля продукції;

3) вибір стратегії підприємства та її оцінка.

За допомогою аналізу портфеля продукції можуть бути збалансовані такі найважливіші чинники бізнесу, як ризик, надходження грошей, відновлення і відмирання. Вибір стратегії організації здійснюється керівництвом на основі аналізу ключових чинників, що характеризують стан фірми, з врахуванням результатів аналізу портфеля продукції, а також характеру і сутності реалізованих стратегій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення