Курсова робота «Вплив стандартизації та технічних вимог на розвиток міжнародної торгівлі», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 11.12.2011 00:31 · від Даша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Сутність та зміст стандартизації та технічних вимог 6 1.1. Основні поняття, визначення та сфери застосування стандартів та технічних вимог 6 1.2. Міждержавні системи стандартів 15 1.3. Роль СОТ у питаннях стандартизації та регулюванні технічних вимог 20 Розділ 2. Вплив стандартів та технічних вимог на розвиток міжнародної торгівлі 24 2.1. Стандартизація та технічні вимоги як інструмент торговельної політики 24 2.2. Міжнародна діяльність України у сфері стандартизації 30 Розділ 3. Проблеми та нові можливості у сфері гармонізації стандартів 35 3.1. Необхідність гармонізації стандартів та технічних вимог задля покращення конкурентоспроможності української економіки. 35 3.2. Проблемні питання у сфері стандартизації та пропозиції щодо їх вирішення. 38 Висновки 42 Анотація 44 Список використаних джерел 45 Додатки

Висновок

У даній роботі зроблено короткий огляд потенційних способів впливу стандартів та технічних вимог на розвиток торгівлі. Оскільки традиційні бар'єри в торгівлі в даний час перестають діяти, то в такому випадку слід звернули увагу на потенційну роль стандартів як технічних бар'єрів, що перешкоджають розвитку експорту. В даний час вже є певна кількість досліджень, які вказують на те, що деякі країни, що розвиваються зіткнулися з обмеженнями їх експорту, пов'язаними з нездатністю цих країн забезпечити відповідність експортної продукції як обов'язковим, так і добровільним стандартам, встановленим в країнах-імпортерах. Разом з тим, все ж таки ще залишаються країни, яким вдалося забезпечити собі доступ на найбільш «дорогі» ринки індустріальних країн. Існуючі дані свідчать про те, що вплив системи стандартів є одним з головних факторів, що впливає на торгівлю, але поки що, на жаль, не вистачає досліджень, в яких об'єктом точного кількісного аналізу стала би ступінь цього впливу. Саме тому маємо настільки складний характер впливу стандартів на міжнародну конкуренцію в торгівлі.

Переконливими аргументами на користь стандартизації можуть слугувати наступні факти: стандарти сприяють виробництву доброякісної конкурентоспроможної продукції, відіграють значну роль у захисті навколишнього середовища, у бережливому використанні природних ресурсів, як основи сталого розвитку національної економіки.

СОТ виробила чіткі і всеосяжні правила застосування стандартів країнами-учасницями, спрямованих на зниження до мінімального рівня негативного впливу стандартів на торгівлю. Хоча ці правила і збільшили прозорість процедур прийняття і застосування стандартів, а також сприяли виникненню основи для оцінки правочинності вимог, що пред'являються країнам-учасницям їх торговими партнерами, очевидно, що стандарти, як і раніше залишаються одним з головних чинників, які впливають на розвиток торгівлі

Що ж стосується стандартизації в Україні, то вона повинна продовжувати процес виконання зобов’язань, які вона отримала, вступивши в СОТ. Пріоритетність запровадження міжнародних та європейських стандартів повинно стати першочерговим завданням державної політики України у сфері стандартизації. Це дозволить застосовувати досвід та досягнення провідних країн світу та сприятиме виходу українських товарів на світовий ринок.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали