Курсова робота «Організація міжнародного бізнесу Morgan Stanley: український аспект», 2010 рік

З предмету Транснаціональні корпорації · додано 11.12.2011 00:23 · від Даша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Теоретичні засади організації ІРО 5 1.1. Огляд наукової літератури з проблематики ІРО 5 1.2. Теоретичні засади публічного розміщення акцій 6 РОЗДІЛ ІІ. Аналіз ефективності стратегії міжнародного бізнесу Morgan Stanley 12 2.1. Профіль банку та аналіз організаційної структури 12 2.2. Аналіз органів управління Morgan Stanley 15 2.3. Аналіз основних фінансових показників 20 2.4. Географічні масштаби діяльності банку 22 2.5. Аналіз конкурентів 27 РОЗДІЛ ІІІ. Організація міжнародного бізнесу Morgan Stanley в Україні 30 3.1. Morgan Stanley та Україна: ретроспектива відносин 30 3.2. Тенденції розвитку ІРО у світі та в Україні 33 3.3. Перспектива діяльності Morgan Stanley в Україні 37 Висновки 40 Анотація 42 Використана література: 43

Висновок

Таким чином, дана робота присвячена дослідженню діяльності інвестиційного банку Morgan Stanley з особливим акцентом на стосунках з Україною та оглядом перспектив розвитку на даному ринку. У якості core activity було обрано послуги по ІРО, так як український ринок ІРО за прогнозами експертів, має великі перспективи розвитку.

Згідно ЗУ „Про цінні папери та фондовий ринок”, публічне (відкрите) розміщення цінних паперів - їх відчуження на підставі опублікування в засобах масової інформації або оголошення будь-яким іншим способом повідомлення про продаж цінних паперів, зверненого до заздалегідь не визначеної кількості осіб. Згідно з даними Ernst&Young у І кварталі 2010 р. у світі було здійснено 290 ІРО, у результаті яких залучено $52,6 млрд., тоді як у ІІ кварталі – 301 ІРО, у результаті яких залучено $46,1 млрд. Натомість максимум українського ринку ІРО спостерігався у 2003 та 2007 роках - $1 млрд. Як вже зазначалося, ІРО - перспективний вид діяльності, адже з отриманням політичної стабільності (в очах іноземних інвесторів) інтерес до України тільки зростає. Також прогнозуються як великі ІРО вітчизняний компаній (напр., „Укртелеком”), так і ІРО так званого „середняка”. Без досвідченого гравця на ринку тут не обійтись. Крім того, у Morgan Stanley та України є вже певний досвід зв’язків - у 2007 році банк надав довгостроковий кредит Укравтодору, в 2009 приймав участь в ІРО української компанії, а також консультував банк „Фінанси та Кредит” щодо кризи-менеджменту. Більш того, на українському ринку даний інвестиційний банк представлений з 2008 року.

Щодо діяльності самого банку та характеристики основних показників, то у 2009 році сума капіталу банку склала 213974 млн.дол., а активів - 771462 млн.дол. У структурі капіталу переважає позиковий капітал (майже 75% від усієї суми), що свідчить про високу оборотність власного капіталу, що вважається гарним фактом у фінансовому менеджменті.

Напрями, за якими банк отримує найбільшу кількість доходів - послуги по андерайтингу, трейдинг, інвестиційна діяльність, ІРО та консалтинг. Щодо ринків, то в останні десять років спостерігається тенденція до зменшення ролі американського ринку на користь європейського та азіатського, що легко можна прослідити у презентаціях банку та наведених фінансових даних.

Основними конкурентами Morgan Stanley є JPMorgan Chase & Co, The Goldman Sachs Group, Inc. та Deutsche Bank AG.

Оскільки, за словами управляючого банку Morgan Stanley в Україні, криза не вплинула на рішення щодо присутності на українському ринку, то можна сподіватися, що у найближчі п’ять-сім років даний інвестиційний банк буде не просто надавати консалтингові послуга, але й приймати участь у ІРО українських компаній.

Коментар модератора

В першому розділі робота не містить посилань на використану літературу

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення