Курсова робота «Cпільна діяльність товариств», 2011 рік

З предмету Право · додано 10.12.2011 12:20 · від Suava · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Теоритичні засади спільної діяльності 6 1.1. Загальні положення 6 1.2. Організаційно-правові форми 8 РОЗДІЛ 2. Різновиди установчих документів товариств 11 2.1. Установчий договір 11 2.2. Статут господарського товариства, його зміст. Відмінність від установчого договору 14 2.3. Договір простого товариства. Подібність із засновницьким договором 17 2.4. Підстави та правові наслідки припинення договору простого товариства 20 РОЗДІЛ 3. Право власності товариств. Права та обов’язки учасників 22 3.1. Власність 22 3.2. Права та обов’язки засновників 24 3.3. Відповідальність учасників за спільними зобов’язаннями 27 Висновоки 31 Список використаних джерел 33 Додаток а 35

Висновок

В процесі виконання курсової роботи були зроблені наступні висновки.

З розпадом СРСР, створенням України як самостійної держави, а також в результаті приватизації державного майна починає розвиватися новий вид господарської діяльності як спільна діяльність.

Під такою діяльністю розуміють господарську діяльність зі створенням або без створення юридичної особи, котра є об’єктом спільного контролю двох або більше сторін згідно з письмовою угодою між ними.

Вона може здійснюватися: без поєднання вкладів учасникі; з об’єднанням вкладів учасників, що формується за допомогою договора простого товариства, головною ознакою якого, на відміну від попереднього, є об’єднання вкладів учасників; та спільна діяльність зі створенням юридичної особи.

Спільна діяльність зі створенням юридичної особи може здійснюватися лише на підставі установчих документів. Так установчими документом повного і командитного товариства є засновницький договір, а інших видів господарських товариств — статут.

Відмінність між засновницьким договором та статутом полягає в першу чергу в тому, що засновницький договір у товариствах спрямований на створення нового суб’єкта правовідносин, а сам порядок управління, мета і предмет діяльності цього суб’єкту вказується у статуті.

Здійснення спільної діяльності без створення юридичної особи може відбуватися без об’єднання вкладів учасників, а також на підставі підставі договору простого товариства зі створенням простого товариста.

Договір простого товариства припиняється на загальних підставах. З моменту припинення договору простого товариства його учасники несуть солідарну відповідальність за невиконаними спільними зобов’язаннями щодо третіх осіб.

Спільна діяльність здійснюється на підставі реалізації прав та виконання обов’язків учасників. Тому бути учасником означає мати певні права. До них належать майнові(брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди); відступити свою частку (продати акцію) іншій особі в передбаченому законом та установчими документами порядку; брати участь у розподілі майна товариства у разі його ліквідації тощо), а також не майнові (право ознайомлюватися з усіма документами щодо ведення спільних справ учасників та інші). Наявність прав в даному випадку зумовлює виникнення обов’язків серед яких віділяють: майнові (вносити вклади чи оплачувати акції у розмірі, формі та порядку, передбачених установчими документами, відповідно до законодавства) та немайнові (додержуватися вимог установчих документів товариства, виконувати рішення його органів).

Отже, спільна діяльність – це вид господарської діяльності, що є одним із способів реалізації конституційного права на підприємницьку діяльність.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?