Реферат «Використання факторингу як форми кредитування зовнішньої торгівлі», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 11.12.2011 00:20 · від Даша · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Короткі історичні відомості про виникнення факторингу 2.Сутність використання факторингу як форми кредитування зовнішної торгівлі 2.1. Теоретико-методичні підходи до визначення сутності факторингу 2.2. Завдання, функції, переваги та недоліки факторингового обслуговування у зовнішній торгівлі 3. Сучасна практика факторингу в Україні Висновки Список використаниї джерел Додаток

Висновок

На сучасному етапі глобалізації й інтернаціоналізації світогосподарських зв'язків для української економіки стало актуальним підвищення конкурентоспроможності підприємств в умовах подальшого входження України до світового конкурентного середовища, зростання ключових показників економічного розвитку держави, необхідності поліпшення іміджу на міжнародному просторі.

Через нестабільність економічної ситуації та інфляційні процеси факторинг в Україні ще не набув належного розвитку. Зважаючи на неможливість використання сучасних форм та інструментів розрахунково-платіжних відносин у фінансовому ресурсозабезпеченні економічного зростання та подолання кризових явищ в умовах транзитивної економіки дослідження розвитку міжнародного та внутрішнього факторингу в Україні та його роль у національному господарстві сьогодні надзвичайно актуальне.

Міжнародний факторинг є одним із каналів світового переливу капіталу. На загальнодержавному рівні міжнародний факторинг дозволяє збільшувати обсяги експортних операцій, врівноважуючи платіжний баланс та зменшуючи дефіцит бюджету, обумовлює прозорість діяльності суб’єктів господарювання та фінансових установ. На рівні окремого підприємства його використання значно прискорює і забезпечує стабільне поступове зростання та розвиток, зменшує різноманітні ризики, стимулює створення довгострокової програми розвитку, є гнучким інструментом фінансування оборотного капіталу на шляху до підвищення ліквідності.

Незважаючи на досить високу вартість факторингу, йому надається перевага на основі застосування закону зменшення вартості грошей у часі. Використання в Україні факторингових послуг надає можливість українським експортерам отримувати достовірну інформацію про фінансово-господарський стан закордонних партнерів перед укладанням експортних контрактів і гарантовано отримувати оплату за експорт продукції.

Експортний факторинг є гнучким фінансовим інструментом, що дозволяє підприємству реалізувати продукцію на умовах товарного кредиту, забезпечуючи збереження ліквідного грошового потоку під час фінансового циклу. Його більш широке використання позитивно впливає як на окреме підприємство, так і на національну економіку в цілому.

Для подальшого розвитку міжнародного факторингу в Україні необхідне:

1. Вдосконалення законодавчого регулювання здійснення операцій експортного факторингу на державному рівні в рамках реформування податкового, господарського, банківського, цивільного законодавства, уточнення визначення факторингу, врегулювання розбіжностей у законодавчому визначенні даного виду фінансової операції.

2. Розвиток співробітництва українських фінансових установ з міжнародними факторинговими організаціями. Це значно підвищить якість обслуговування національних експортерів за рахунок підвищення рівня кваліфікації спеціалістів з міжнародного факторингу.

3. Розробка методики оцінки ризиків та діагностики ефективності операцій з експортного факторингу фінансовими установами на основі наукового підходу.

4. Формування інформаційної бази з використання, законодавчого регулювання, ефективності операцій експортного факторингу українськими підприємствами.

Коментар модератора

17 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?