Курсова робота «Оптимізація параметрів поточної лінії по виготовленню деталі», 2008 рік

З предмету Планування, бюджетування · додано 08.12.2011 01:04 · від Божко Анастасія Василівна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Аналітична частина 4 2. Проектна частина 10 2.1. Обґрунтування виробничої програми 10 2.2. Аналіз використання виробничої потужності 12 2.3. Розрахунок параметрів потоку 14 2.4. Планування калькуляції і кошторису 16 2.5. Розрахунок економічної ефективності запропонованих заходів 20 2.6. Розрахунок планового прибутку і аналіз факторів, що спричинили зміну прибутку 23 Висновки 28 Література 30 Додатки

Висновок

При розробці курсового проекту з предмету “Планування та організація діяльності підприємства” зроблені наступні висновки.

За рахунок кращої організації виробництва і планування підприємницької діяльності можна вирішити такі важливі проблеми як ефективніше використання основних фондів, матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, соціальний розвиток підприємства.

В аналітичній частині курсового проекту був проведений аналіз основних техніко-економічних показників діяльності підприємства „Київ”, який показав, що ресурси досліджуваного підприємства використовуються не достатньо ефективно.

В проектній частині курсової роботи були розроблені заходи щодо підвищення ефективності діяльності досліджуваного підприємства. Даний курсовий проект був розроблений на базі цеху, що спеціалізується на виготовленні деталі “ Втулка”.

Проаналізувавши розрахунки, можна зробити висновок, що оптимальною для поточної лінії по виготовленню деталі „Втулка” є перша змінна виробнича програма ( 170 шт), адже відсоток завантаження робочих місць при ній найвищий. Заміна застарілого устаткування на 9 операції призведе до зниження трудомісткості на цих операціях на 30 %, або на 2,5 хвилин, а розцінка на виріб зменшиться на 0,23 гривні.

Провівши детальний аналіз використання виробничої потужності і порівняння її на кожній операції з річною виробничою програмою виявилось, що виробнича потужність на кожній операції дозволить виконати річну виробничу програму, яка становить 102000 штук; “вузькі” місця відсутні.

При цьому чисельність робітників поточної лінії становитиме 13 чол. Час, необхідний для виготовлення одного виробу становитиме 1,98 хв, а кількість виробів, що виготовляються за одну годину становитиме 30 шт. Конвеєр рухатиметься зі швидкістю 0,75 метри за хвилину, при цьому довжина його стрічки становитиме 40,37 м..

Провівши планування калькуляції і кошторису було отримано такі дані:

повна собівартість одиниці продукції складатиме 32,81 гривень, повна собівартість всього випуску складатиме 3346620 гривень

За рахунок зміни устаткування та поєднання деяких операцій технологічного процесу підприємство отримало чисту економію в розмірі 450801,92 грн., при цьому трудомісткість обробки виробу знизиться на 3,5%. Капітальні вкладення на проведення заходів автоматично вважаються ефективними оскільки в плановому році вони менші ніж в базовому.

В плановому році прибуток від реалізації продукції зросте на 369506.35грн. і становитиме 1254600 грн. Зростання прибутку відбудеться за рахунок економії по виробничій собівартості, економії по адміністративним і збутовим витратам та підвищення обсягів реалізації продукції.

Отже, можна зробити висновок, що для забезпечення ефективної підприємницької діяльності необхідно правильно спланувати і організувати виробничий процес, потрібно розрахувати всі можливі варіанти економії робітників, витрат, трудомісткості та інше.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?