Дипломна робота «Аналіз податкової системи Російської Федерації», 2011 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 10.12.2011 16:20 · від Ліда · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Формування і становлення системи оподаткування російської федерації 6 1.1. Історія формування податкової системи в Росії 6 1.2. Становлення сучасної системи оподаткування в Росії 10 Розділ 2. Структура чинної податкової системи російської федерації 14 2.1. Основні принципи та механізм побудови сучасної податкової системи в Росії 14 2.2. Загальна характеристика прямих та непрямих податків 20 2.2.1. Прямі податки 22 2.2.2. Непрямі податки 32 2.3. Порівняльна характеристика податкової системи України та Росії 41 Розділ 3. Проблеми і перспективи розвитку податкової системи росії на сучасному етапі 47 3.1. Проблеми податкового законодавства 47 3.2. Проблеми податкових ризиків 50 3.3. Шляхи вирішення проблеми оподаткування РФ 52 Висновки 54 Список використаної літератури

Висновок

Податки одна з найдавніших фінансових категорій. Податки - законодавчо встановлені державою в односторонньому порядку обов'язкові грошові платежі в бюджет, вироблені у певних розмірах носять безповоротний і безоплатний характер.

Податкова система - це система економіко-правових відносин між державою і господарюючими суб'єктами, що виникають з приводу формування доходної частини державного бюджету шляхом відчуження частини доходу власника, за допомогою системи законодавчо встановлених податків і зборів та інших обов'язкових платежів, обчислення, сплата та контроль за надходженням яких здійснюються за єдиною методологією оподаткування, розробленої в даному суспільстві.

Мета податкової системи: створення умов для ефективних відтворювальних процесів у народному господарстві РФ, створення передумов для вирішення соціальних проблем; створення умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності і т.д. Роль системи оподаткування - проявляється при перерозподілі сукупного доходу суспільства (корпоративних та індивідуальних доходів) через функції системи оподаткування.

Система оподаткування Російської Федерації базується на наступних принципах: принцип загальності оподаткування та принцип рівності прав платників податків; принцип недискримінації; принцип неприпустимості створення перешкод реалізації громадянами своїх конституційних прав; принцип єдності економічного простору; принцип визначеності правил оподаткування; принцип тлумачення всіх неясностей у податковому законодавстві на користь платника податків.

Відповідно до Податкового кодексу РФ (ст. 13-15) податки і збори в Росії поділяються на федеральні, регіональні, місцеві та спеціальні податкові режими.

Говорячи про проблеми сучасної податкової системи РФ, перш за все, варто відзначити проблему податкового адміністрування - податкова система РФ як і раніше залишається дуже громіздкою, неекономічною і малоефективною. Велика кількість податків, складні методики їх розрахунку, наявність великої кількості бюрократичних процедур приводять до значного збільшення трудомісткості, як податкового обліку, так і податкового інспектування.

Одним з найважливіших напрямків податкової політики в довгостроковій перспективі є підтримка такого рівня податкового навантаження, який, з одного боку, не створює перешкод для сталого економічного зростання і, з іншого боку, - відповідає потребам у бюджетних доходах для надання найважливіших державних послуг.

Одним з найбільш значущих пропозицій щодо зміни податкового законодавства є внесення змін до чинного законодавства про податки і збори за наступними напрямками - вдосконалення: податку на прибуток організацій, ПДВ, акцизного оподаткування, податку на доходи фізичних осіб, введення податку на нерухомість замість діючих земельного податку і податку на майно фізичних осіб, податку на видобуток корисних копалин, що стягується при видобутку вуглеводневої сировини (нафти і природного газу), податок на видобуток корисних копалин, що сплачується при видобутку твердих корисних копалин, вдосконалення водного податку, спеціальні податкові режими, вдосконалення порядку зміни терміну сплати податків, врегулювання питань оподаткування організацій, що здійснюють будівництво транспортної, комунальної та соціальної інфраструктури, а також інженерних мереж, оподаткування некомерційних організацій

У середньостроковій перспективі буде проведено подальше реформування податкової системи Росії, спрямоване на модернізацію російської економіки і забезпечення необхідного рівня доходів бюджетної системи.

Податковий механізм є найбільш дієвим і ефективним важелем державного регулювання. Від того, наскільки ефективною буде податкова система держави, залежить і ефективність функціонування країни і народного господарства в цілому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?