Дипломна робота «Маркетингові дослідження в системі маркетингової діяльності підприємства», 2010 рік

З предмету Маркетинг · додано 07.12.2011 13:58 · від lala · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Теоретико-методологічні основи маркетингових досліджень 7 1.1. Сутність маркетингових досліджень 7 1.2. Основні етапи процесу маркетингових досліджень 16 1.3. Методи маркетингових досліджень 28 Розділ 2. Рекомендації щодо застосування маркетингових досліджень в діяльності підприємства 36 2.1. Стан та тенденції розвитку українського ринку кондитерських виробів 36 2.2. Маркетингова характеристика ЗАТ «АВК» 45 2.3. Маркетингове дослідження споживачів кондитерських виробів 50 2.4. Вдосконалення маркетингової діяльності за результатами досліджень 59 Висновки 64 Список літератури 66 Додатки 68

Висновок

Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо організації маркетингових досліджень на підприємстві в ринкових умовах господарювання.

Перший розділ присвячений аналізу літературних джерел по даній проблематиці. У ньому були викладені теоретичні основи маркетингових досліджень. Визначено, що:

- маркетингові дослідження – це одна з функцій маркетингу, яка пов’язує споживачів з компанією;

- ціллю маркетингових досліджень є отримання ринкової інформації;

- маркетингові дослідження мають систематичний характер;

- інформація, яка отримується в результаті маркетингових досліджень використовується для розробки маркетингової політики підприємства.

До основних принципів маркетингових досліджень належать: системність, комплектність, цілеспрямованість, об’єктивність, надійність, економічність, результативність та відповідність засадам добросовісної конкуренції.

Маркетингові дослідження проводяться в трьох основних напрямах: макро-, мікросередовище та внутрішнє середовище.

Процес маркетингового дослідження відбувається в декілька етапів, а саме: розробка концепції маркетингового дослідження; планування маркетингового дослідження; реалізація плану дослідження; обробка та аналіз даних; підготовка звіту та розробка рекомендацій.

Класифікація методів маркетингових досліджень проводиться залежно від таких факторів: якими методами збирається інформація («кабінетні» та «польові» дослідження), для кого проводиться дослідження (спеціальні та універсальні), якого типу дані необхідно отримати (якісні та кількісні дослідження).

У другому розділі проведений аналіз кондитерського ринку України. Визначено основних конкурентів кондитерської фабрики ЗАТ «АВК» – «Roshen», «Конті» та «Світоч». Докладніше розглянуто маркетингову діяльність ЗАТ «АВК».

Було проведено маркетингове дослідження споживачів кондитерських виробів з метою визначення смаків та уподобань споживачів, способів поширення реклами та визначення оптимальної ціни за 1 кг шоколадних цукерок. Для дослідження визначено цілі, пошукові питання та гіпотези.

Опитування респондентів проводилося особистим інтерв’юванням в місцях роздрібної торгівлі. За результатами опитування 25 респондентів розраховано розмір вибірки, який складає 693 респонденти, при надійності 95% та обрано цільовий сегмент – кластер 4. Визначивши розмір вибірки було розраховано бюджет дослідження, який становить 42175,98 грн., або 5285,21 $.

На основі висновків маркетингових досліджень за методом ціноутворення Ван Вестендорпа було визначено оптимальну ціну за 1 кг шоколадних цукерок – 63 грн.

Отже, грунтуючись на результатах маркетингового дослідження, підприємство має можливість вирішити ряд проблем маркетингової діяльності. Зокрема, підприємство може формувати свій асортимент відповідно до переваг споживачів, формувати максимально ефективну політику збуту, приймати рішення щодо удосконалення цінової, комунікаційної політики тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?