Реферат «Державне регулювання розвитку вугільної промисловості», 2010 рік

З предмету Регулювання економіки · додано 05.12.2011 14:44 · від Юрий · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Сутність і значення вугільної промисловості 2.Проблеми та перспективи розвитку вугільної промисловості в Україні 3. Реформування вугільної галузі в Україні Висновок Список використаної літератури Додатки

Висновок

Вуглевидобуток є найбільш старою й у той же час однією з найбільш важливих галузей паливно-енергетичного комплексу багатьох країн світу. Як і раніше, вугілля використовується для вироблення тепла на побутовому й промисловому рівні, є основою для виробництва електроенергії й коксу для металургійної промисловості, усе ширше використаються в хімічному виробництві, а також служить паливом для транспортних засобів.

Вугільна промисловість спричиняє цілу низку серйозних екологічних проблем, а саме, — забруднення повітря, зміна геологічного, гідрологічного та гідрохімічного режимів територій на яких розташовані вугледобувні підприємства. Державне регулювання цієї галузі повинно також братии до уваги ці проблеми у вирішенні питання розвитку вугільної промисловості.

Запаси вугілля в Україні здатні забезпечити потреби країни більш, ніж на 450 років. Його ціна у 2,5 раза нижча від еквівалентної ціни нафти та в 1,3 – природного газу. Тому в майбутньому передбачено збільшення обсягів використання вугілля в теплоенергетиці.

У вугільній промисловості України функціонує 167 шахт і 3 розрізи різних форм власності. З них 10 шахт перебувають частково у державній та приватній власності, 10 – повністю у приватній власності, 4 – підприємства є в оренді, 20 – державні акціонерні компанії і 123 – державні підприємства.

Основними проблемами галузі є:

• велике навантаження на державний бюджет через субсидії на підтримку збиткового виробництва й затягування процессу закриття непрацюючих шахт;

• велика залежність зайнятості населення в окремих регіонах від роботи шахт;

• висока собівартість вугілля, що найчастіше перевищує ціну імпортного;

• викид парникових газів у наслідок видобутку та споживання вугілля.

Міненерговугілля України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексах.

Нині програмою економічних реформ України на 2010 – 2014 рр. визначено цілу низку конкретних заходів щодо покращення ситуації у вугільній промисловості, де визначені конкретні цілі та кроки поетапного реформування вугільної галузі.

Для забезпечення енергетичної безпеки держави украй необхідною є розробка реальної, забезпеченої стабільним фінансуванням, програми реструктуризації та розвитку вугільної промисловості на середньострокову та довгострокову перспективу, ґрунтуючись на світовому досвіді, реалізація якої дозволить підвищити ефективність роботи підприємств вугільної промисловості та досягнення обсягів видобутку вугілля, необхідних для задоволення потреб національної економіки.

Щоб підтримати вугільну галузі, надати їй перспективного, упевненого розвитку не слід її повністю передавати у приватну власність, оскыльки контроль за функціонуванням галузі, фінансовий, наукових розробок, гірничошахтного будівництва, розвитку шахт, перевірки стану та виконання затверджених планів і программ однозначно слід залишити за державою.

Коментар модератора

15 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?