Реферат «Переяславська Рада 1654 р.», 2006 рік

З предмету Історія · додано 02.12.2011 16:29 · від Юрій · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3 2. Передумови Переяславської Ради 1654 р 5 3. Умови та вимоги Переяславської угоди 9 4. Наслідки Переяславської угоди 13 5. Висновок 17 6. Список використаних джерел 18

Висновок

В історії України Переяслав, залишився символом величі і драми державницької історії України в 17 столітті.

Україна шукала свій порятунок від польсько-шляхетського гніту, і українці знайшли порятунок у возз'єднанні з Росією, але вже за 12 років одержали нестерпне гноблення з боку царського уряду та місцевих московських холуїв. Ховалися у Московщині від татарсько-турецької агресії - й одержали каральні рейди калмиків (не кажучи вже про розправи з боку самих "братніх росіян"). У середині XVІІ ст. Україна, знекровлена і виснажена тривалою боротьбою з Польщею, оточена з усіх боків економічно та військово потужнішими ворогами, змушена була шукати союзників, зважаючи на факт не дотримання угоди з боку Москви. Та взагалі я вважаю що цей період часу стає найтяжчим для української гетьманської держави.

Можна було б робити безліч припущень щодо того, як би склалися долі України і Росії в разі успіху зміни акцентів у політиці Богдана Хмельницького. Але історія не знає умовного способу, й усе сталося так, як визначила доля. А вона більш ніж на три з половиною століття змусила українців і росіян жити в одній країні, разом відповідати на виклики історії, брати участь у найбільших соціальних експериментах в історії людства.

Та все ж Українська національна боротьба призвела до створення нової української незалежної держави, і це явище стало ідеологічним, політичним та економічним підмурком для самоствердження волі українського народу і його прагнення до самостійного державницького життя.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?