Курсова робота «Правомірна поведінка. Правопорушення.», 2009 рік

З предмету Право · додано 01.12.2011 20:51 · від Пахан · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Правомірна поведінка 5 1.1. Ознаки правомірної поведінки 5 1.2. Складові правомірної поведінки 7 1.3. Види правомірної поведінки 7 2. Юридичний конфлікт 10 2.1. Поняття юридичного конфлікту 10 2.2. Стадії розвитку 12 2.3. Фінал юридичного конфлікту 13 2.4. Засоби усунення конфлікту 14 3. Поняття правопорушення 18 3.1. Ознаки правопорушень 18 3.2. Склад правопорушень 20 3.3. Види правопорушень 23 4. Причини правопорушень в Україні та шляхи їх подолання 25 5. Міжнародні правопорушення 28 5.1. Поняття 28 5.2. Класифікація 30 Висновок 33 Список використаних джерел 35

Висновок

Будь-яка поведінка особи має соціальний характер і визначається як сукупність певних дій, що викликають зміни в оточуючому світі чи в самого суб'єкта.

У зв'язку з цим поведінка тісно пов'язується з правопорядком, який є результатом узгодження особою власної поведінки з веліннями закону. Це підтверджується тезою Л.О. Морозової, яка пише, що правопорядок є результатом здійснення принципів законності та відображається у правомірній поведінці учасників суспільних відносин.

Важливе значення має правомірна поведінка таких суб'єктів, як державні органи та їх посадові особи. Тут слід звернути увагу на зазначену поведінку цих суб'єктів, яка реалізує охоронні правовідносини, визначені у межах санкції правової норми. Так, органи держави, посадові особи, реалізуючи заходи відповідальності (у формі правомірної поведінки), зобов'язані діяти у точній відповідності з вимогами правопорядку. Правомірна поведінка названих суб'єктів суспільних відносин за своїм соціальним призначенням слугує поновленню порушеного правопорядку (якщо це можливо), а, відповідно, його зміцненню.

Правопорядок також містить велику групу правомірних дій, до яких можна віднести діяльність працівників органів міліції із застосування заходів загальної профілактики правопорушень і зміцнення правопорядку. Вказана діяльність включає й захист від посягань будь-якого виду правомірної поведінки, охорону правового статусу особи тощо.

Отже, зв'язок між правопорядком і правомірною поведінкою можна визначити як прямо пропорційний. Адже правопорядок виникає внаслідок дії механізму реалізації права і виступає результатом матеріалізації та опредметнення правових ідей і правових приписів у поведінці суб'єктів правовідносин. Його зміст становить сукупність правових і не правових елементів, характерних ознак, властивостей і процесів, що забезпечують встановлення і підтримання правомірної поведінки суб'єктів. У даному разі йдеться про таку поведінку, яка є врегульованою правовими нормами і досягла мети правового регулювання. Виходячи з того, що правовий порядок визначається як система суспільних відносин, що врегульовані нормами права і упорядковані в результаті правомірної поведінки суб'єктів суспільного життя, то в якості найважливішого елемента його структури можна виділити саме цю правомірну поведінку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?