Реферат «Права та обов’язки подружжя шодо утримання», 2011 рік

З предмету Право · додано 01.12.2011 19:55 · від Пахан · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Право одного з подружжя на утримання 4 2.Припинення права одного з подружжя на утримання 9 3.Аліментні зобов'язання колишнього з подружжя 11 Висновки. 15 Список використаних джерел 16

Висновок

Отже, поширені так звані фактичні шлюбні відносини не забезпечують необхідними гарантіями права жінки як дружини, оскільки їй важко довести наявність саме сімейних стосунків. Тому, правове значення надається лише зареєстрованим шлюбам.

Викладене вище дає підстави вважати, що законодавець практично прирівняв фактичні шлюбні відносини до зареєстрованого шлюбу. Майно, набуте чоловіком та жінкою за час проживання спільною сім'єю, але без реєстрації шлюбу, належить їм на праві спільної сумісної власності, як і подружжю ст.74 СК. Вони набувають таких же обов’язків та аліментних прав щодо свого утримання, як і подружжя ст.91 СК. Тобто вітчизняний законодавець орієнтується на сімейне законодавство країн Західної Європи та США, де відмінності між зареєстрованим шлюбом та фактичним усе більше втрачають своє значення в сфері майнових відносин.

На мою думку, саме державна реєстрація шлюбу дозволяє належним чином захистити та охороняти майнові й особисті немайнові права громадян, тому своєрідна "легалізація" фактичних шлюбів не сприяє сьогодні зміцненню сім'ї та є передчасною.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?