Курсова робота «Попит на фактори виробництва», 2009 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 28.11.2011 18:09 · від Віктор · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Ресурси як економічна основа виробництва 5 1.1. Фактори виробництва: поняття, сутність, види 5 1.2. Ринок ресурсів: особливості функціонування 8 РОЗДІЛ 2. Особливості попиту на ресурси 10 2.1. Теорія попиту на ресурси 10 2.2. Індивідуальний, галузевий та ринковий попит на ресурс 15 РОЗДІЛ 3. Попит підприємства на ресурси в різних типах ринкових структур 17 3.1. Попит досконалоконкурентного підприємства на ресурси 17 3.2. Попит підприємства-монополіста на факторному ринку 21 3.3. Монопсонія на ринку змінного ресурсу 25 Висновки 27 Список використаних джерел 29

Висновок

Отже, в даній роботі я розглянула особливості формування попиту на фактори виробництва. Зокрема, я проаналізувала основні фактори виробництва, їх сутність, взаємозамінюваність; взаємозв’язок ринків продукту та факторів виробництва.

Головним мотивом виробничої діяльності фірми є отримання прибутку і від того, наскільки фактори виробництва сприяють отриманню прибутку залежить попит на них.

Ринки ресурсів, як і всі інші, регулюються силами попиту і пропозиції. Попит на економічні ресурси складається так, як і на товари, але йому притаманна специфічна риса: попит на економічні ресурси є похідним (залежним), пов’язаним головним чином із попитом на продукцію, яка виробляється з використанням цього ресурсу.

Зробивши аналіз взаємодії попиту на ринках факторів виробництва, можна зробити висновок, що тут діють такі ж закони попиту, як і на ринку кінцевих продуктів і послуг. Але є одна суттєва відмінність. Попит на фактори виробництва з боку бізнесу має принципово іншу структуру, ніж попит домашніх господарств на товари та послуги, які пропонує бізнес.

Якщо очікуваний приріст випуску знаходиться в межах суми витрат фірми, тобто віддача на грошову одиницю одного фактора, перебільшує віддачу інших факторів, то фірма збільшує витрати на даний фактор і знижує на інші фактори. В цьому смислі фактори для фірми взаємо замінювані: грошова одиниця, яка залучена у виробництво, повинна давати однакову віддачу, куди б вона не була спрямована. Це визначає оптимальну поведінку фірми, яка максимізує прибуток на ринку факторів виробництва в практичних умовах.

Обсяг попиту на ресурс залежить від таких складових: продуктивності (віддачі) фактора виробництва; ціни товарів, вироблених за його допомогою; ціни самого фактора і, відповідно, витрат, які потрібні для його придбання.

Внаслідок дії закону спадної віддачі, гранична доходність кожної додаткової одиниці ресурсу спадає. Тому фірма розширює купівлю ресурсу до обсягу, за якого гранична доходність останньої з куплених одиниць зменшується до рівня ринкової ціни ресурсу. Попит фірми на ресурс відображає множина співвідношень граничної доходності ресурсу і його кількості.

Фірма має попит на ресурси лише тому, що споживач має попит на товари, вироблені за допомогою цих ресурсів, а не навпаки. Тому кожній фірмі уже на стадії організації виробництва і придбання ресурсів потрібна чітка орієнтація на майбутнього споживача.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?