Курсова робота «Поняття виборчої системи та її сутність», 2010 рік

З предмету Право · додано 25.11.2011 15:33 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Поняття, сутність та види виборчих систем 5 1.1. Поняття виборчої системи та її сутність 5 1.2. Види виборчих систем: світовий досвід 7 Розділ 2. Характеристика виборчої системи україни 14 2.1. Історія становлення виборчої системи України 14 2.2. Правовий аналіз сучасної виборчої системи України 16 Розділ 3. «нова» система виборів: переваги та недоліки 20 3.1. Існуючі проблеми виборчої системи та шляхи їх подолання 20 3.2. Правове регулювання та проблеми участі політичних партій у виборчому процесі 24 Висновки 27 Список використаних джерел 29

Висновок

На сьогоднішній день Україна перебуває в розпалі не тільки економічної, але й політичної кризи, де друга, на думку автора, є стимулятором першої. Вважаючи стабільне функціонування всіх гілок влади одним з головних критеріїв ефективного управління державою, слід зазначити, що ключові проблеми невідповідності даного критерію до українських реалій обертаються навколо функціонування українського парламенту. Опираючись на представницький статус та виборність цього органу, слід зробити висновок, що виборча система – це той фактор, який має створювати певне підґрунтя для визначення подальшого характеру функціонування парламенту (а відповідно і характеру його взаємодії з іншими органами системи управління). Враховуючи сучасне деструктивне положення українського парламенту в системі державних органів України, слід зазначити, що модернізація виборчої системи є одним з найактуальніших проблем реформування українського законодавства, яке б зіграло важливу роль в стабілізації політичного життя країни.

На сьогоднішній день в Україні діє пропорційна система з закритими партійними списками, яка, на думку автора, зруйнувала зміст представництва парламенту. Пояснюючи даний вислів слід закцентувати увагу на таких фактах:

По-перше, сьогодні в українській Верховній Раді не представлені інтереси ні окремих соціальних прошарків населення, ні окремих територій. Їх місце в парламенті займають інтереси вузького кола людей – політичних партій, які прикриваючись авторитетом та популярністю лідера отримують місця в парламенті. Фактично цей недолік констатує грубе недотримання та спрощення ключових демократичних принципів.

По–друге, формування закритих партійних списків відбувається в закритому режимі, що розриває взаємозв’язок виборців з кандидатами, що говорить про проходження до парламенту, за підтримки відомих політичних брендів, людей, які мають віддалене відношення до політичного процесу. Це ставить виборців у становище «виборів без вибору». Голосуючи за першу п’ ятірку виборчого списку, виборці не мають уявлення про майбутній депутатський склад фракції.

По-третє, вищезгадана виборча система перетворює партії на «лідерські корпорації» з жорсткою партійною дисципліною.

Вбачається, що сьогодні зміна виборчої системи може відбутися в таких трьох напрямках: 1.Реформування пропорційної системи з закритими партійними списками. На думку автора даний напрямок не має сенсу, оскільки зберігає формат створення списків за партіями. Слід привести приклад одного з проектів цього напрямку. Степан Гавриш запропонував систему, де партії формували б списки, але кандидати розташовані були б за алфавітом, та закріплені за округами. До парламенту потрапляли б кандидати – лідери округів. Мінуси цієї системи полягають в неможливості проходження в певних округах окремих політичних сил (ПР на заході, БЮТ на сході) через партійну приналежність. Це тільки стимулюватиме розмови стосовно політичного розколу України.

2. Повернення до мажоритарної системи. Незважаючи начисленні плюси мажоритарної системи (контакт з виборцями, відповідальність, відстоювання інтересів регіонів), один недолік, на думку автора вже певним чином дискредитую функціонування даної системи. На увазі мається адміністративний ресурс, який в умовах мажоритарної системи взагалі перетворюється в головний інструмент проведення політичних перегонів для правлячих сил.(крім того не останню роль відіграє несправедливий поділ округів).

3.Перехід до пропорційної системи з відкритими списками. На думку автора, це найоптимальніше рішення, яке б поставило крапку на вищезгаданих проблемах виборчої системи. Важливим є те, щоб перехід до нової системи супроводжувався прийняттям нового виборчого кодексу. На думку автора вирішення проблеми української виборчої системи за цим напрямом вирішить значну кількість проблем політичного життя країни та положить кінець руйнуванню та дискредитації парламентаризму.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?