Реферат «Концепція безперервного вдосконалення бізнес-процесів чи реінжиніринг: який з підходів має вищу ефективність?», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 20.11.2011 12:53 · від dmtr · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Концепція безперервного вдосконалення бізнес-процесів 2. Концепція реінжинірингу бізнес-процесів Висновки

Висновок

Розглянувши дві концепції вдосконалення бізнес-процесів підприємства, не можна однозначно надати перевагу одній з них. Вибір підходу щодо вдосконалення операційних функцій суб'єктів господарювання має здійснюватися з урахуванням умов зовнішнього та внутрішнього середовища та співвідношення витрати/результат, які пропонує кожний з них. Стислу порівняльну характеристику наведено у табл.1.

На практиці, безперервне вдосконалення бізнес-процесів та їх реінжиніринг є нероздільними та виконуються безперервно, в деяких випадках навіть одночасно для різних процесів. Менеджерам необхідно володіти методами та технологіями як першого, так і другого підходів, оскільки потреба в них буде змінюватися із переходом від одного до іншого етапу життєвого циклу організації.

Згідно із Законом Парето (принцип 20 на 80) еволюційне вдосконалення даватиме найбільший ефект на початковій стадії поліпшень, а після здійснення 20% зусиль зростання ефективності буде слабшати і вийде на насичення. Саме тут "кількість" потрібно перевести в "якість", так як тільки якісний стрибок дозволить вийти системі на абсолютно новий якісний рівень, що дозволить їй розвиватися далі за рахунок еволюційного вдосконалення.

Це правило справедливе і для таких систем як організація. Було помічено що, в середньому компанії, які постійно розвивалися й удосконалювалися, приблизно через п'ять років досягали межі свого потенціалу. І ніякі подальші зусилля не дозволяли їм продовжити зростання. Тому можна стверджувати, що будь-яка організація не може постійно удосконалюватися. В якийсь момент будь-яка компанія вийде на рівень насичення і в неї буде тільки дві альтернативи: залишитися такою як є або перейти на більш високий якісний рівень розвитку за рахунок застосування революційних підходів.

Отже, у відриві від конкретної ситуації не можна стверджувати, що якась з концепцій модернізації бізнес-процесів є ефективнішою – без заходів із безперервного вдосконалення бізнес-процесів неможливий вихід підприємства на проектну потужність і реалізації його потенціалу, без реінжинірингу неможливий його стратегічний розвиток та забезпечення конкурентоспроможності. Організації мають використовувати кожну з них відповідно до умов ринку.

Коментар модератора

16 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?