Курсова робота «Приватна власність: сутність та еволюція», 2010 рік

З предмету Політична економіка · додано 19.11.2011 18:29 · від Katy · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Сутність та характерні ознаки приватної власності 2.Еволюція та розвиток приватної власності 3.Особливості існування приватної власності в сучасних умовах Висновки Список використаних джерел

Висновок

Власність розвивалась впродовж тривалого історичного часу. Сучасні приватна власність відрізняється від попередніх форм за об’єктом володіння. Так, з розвитком цивілізації відійшли в минуле і різні форми володіння людьми, а разом з тим і різні модифікації так званої неекономічної залежності.

Виділення приватної власності у багатьох випадках припускало «роздержавлення» (термін «приватизація» більшою мірою відноситься до сучасності) частини майна, що раніше належало (верховним) органам влади.

Процес приватизації в Україні розпочався раніше, ніж сформувалася сама концепція приватизації, і поняття приватної власності офіційно визнане. В результаті відбувалася своєрідна приватизація державних фінансових ресурсів, а по-суті грабіж державної власності. Зміна власників не призвела до ефективного господарювання. У економіці затвердилося панування природних монополій, економічна і фінансова криза поглибилася.

Приватна власність, яка походить з різних джерел може використовуватися як для відтворення власності, так і для особистого споживання. У цьому сенсі особиста власність як економічна категорія не втратила свого значення, оскільки людині незалежно від соціально-економічного ладу завжди властиве вживання власності для задоволення власних споживчих потреб. Тому можна сказати, що особиста власність в сучасних економічних умовах є складовою частиною приватної власності – широкого за своїм змістом поняття.

Для ефективної реалізації права приватної власності слід встановити круг його суб’єктів. У розвинених правових системах будь-яка власність, що не належить державі, розглядається як приватна. Її юридичне поняття ґрунтується на зіставленні суб’єктів: приватна особа (фізична і юридична) – держава.

Все більшу роль у суспільному виробництві починає відігравати не індивідуальна приватна, а колективна усуспільнена власність на засоби виробництва, яка формується із заощаджень трудящих.

Ситуація, що склалася в Україні, є дуже несприятливою для приватизаційних процесів: нестабільна законодавча база та непрогнозованість макроекономічних показників відлякують інвесторів-нерезидентів, а внутрішніх грошових ресурсів в Україні немає. Програми приватизації хронічно не виконуються, в зв’язку з чим значно скоротилися надходження до бюджету від приватизації. Приватизувати підприємства безкоштовно немає сенсу, у чому всі переконалися протягом декількох попередніх років. Разом з тим, приватизацію підприємств треба здійснювати, оскільки це основна складова економічних реформ в Україні.

Отже, дослідивши питання приватної власності, її сутності та необхідності існування, можна скласти деякі узагальнення. Приватна власність — це закріплення права контролю економічних ресурсів і життєвих благ за окремими людьми або їхніми групами. Відповідно до діючого законодавства, фізична особа в праві за своїм розсудом робити у відношенні приналежного йому майна будь-які дії, що не суперечать закону й іншим правовим актам. Використання приватної власності є одним з базових елементів змішаної економічної системи. Суспільство формує права приватної власності. У результаті вони завжди менше тих потенційних можливостей, які могли б бути в приватних власників. Реальні права завжди менше потенційних, тому що за допомогою держави суспільство встановлює певні економічні, соціальні, екологічні й інші нормативи використання об'єкта власності. Держава через податки регулює формування доходів, забороняє використовувати капітал для деяких видів діяльності, здійснює ліцензування в деяких сферах, установлює порядок спадкування, розробляє нормативи по технічній безпеці робіт й екології, порядок залучення робочої сили.

Коментар модератора

28 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?