Курсова робота «Удосконалення організації рекламної діяльності підприємства», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 14.11.2011 15:27 · від Оксана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Сутність, види реклами та її вплив на активізацію продажу товарів у торговельному підприємстві 5 2.Аналіз практики планування рекламної діяльності на ТОВ "Форестер" 14 3.Аналіз організації проведення рекламних заходів та оцінка їх ефективності у торговельному підприємстві ТОВ "Форестер" 23 4.Обгрунтування рекламного бюджету підприємства ТОВ "Форестер" 30 5.Удосконалення організації проведення рекламних заходів та їх вплив на результати комерційної діяльності ТОВ "Форестер" 34 Висновки 40 Список використаних джерел 43 Додатки

Висновок

Проведене у курсовій роботі дослідження формування рекламної стратегії на ТОВ «Форестер» дозволили зробити наступні висновки та обгрунтувати пропозиції, що направлені на просування торгівельної марки Timberland на ринку м. Києва:

Споживач товару чи послуги, купуючи їх, повинен бути підготовлений до тиснення процесу купівлі-продажу, тобто він повинен одержати відповідну інформацію, яка переконала б його в такій необхідності. Цю роль виконує реклама. У сучасних умовах реклама є найдієвішим, найбільш широко використовуваним засобом впливу на аудиторію в процесі маркетингової комунікації.

Реклама, як складова системи маркетингових комунікацій, щільно взаємодіє з іншими складовими, зокрема:

прямий маркетинг

персональний продаж

паблік-рилейшнз

стимулювання продажу

Тобто система маркетингових комунікацій виступає інструментом виробника в його взаємозв'язках зі споживачем. Рекламна програма є одним з елементів системи маркетингового планування, тобто рекламна програма являє собою план рекламної діяльності на певний період.

Врешті-решт усі функції реклами, як і інших елементів комплексу маркетингу, зводяться до досягнення основних цілей системи маркетингових комунікацій: формування попиту і стимулювання збуту. Щодня і активно впливаючи на людину, реклама відіграє значну роль у її суспільному житті. Вона сприяє росту суспільного виробництва, збільшенню об'єму капіталовкладень та числа робочих місць, підтримує конкуренцію, розширює ринки збуту, прискорює оборотність засобів.

ТОВ «Форестер» займається торговельною, посередницькою, фінансовою та іншою діяльністю.

Просування торгівельної марки включає заходи по мерчандайзингу, розміщенню реклами, проведенню іміджевих і промо-акцій.

Особлива увага направляється на забезпечення представленості в торгових марках та виконання стандартизації розміщення продукції. Оптимальними рекламоносіями вважаються:

o Рекламні щити 3х6;

o Загальноукраїнська та регіональна преса;

o Телебачення;

o Буклети, листівки;

o Спонсорство.

Починаючи з березня 2008 року проводитиметься масована рекламна кампанія із застосуванням як засобів масової інформації, так із застосуванням пром-акцій. Передбачатимуться наступні заходи:

використання зовнішньої реклами,

проведення теле та радіо реклами.

розповсюдження календарів з рекламою

використання інших видів поліграфічної реклами (друк флаєрів, буклетів, листівок, пакетів, наклейок),

стимулювання покупців (безкоштовні зразки, спеціальні знижки на час проведення певної акції, або ж під час свят),

видання інформаційних статей в журналах, спонсорування телевізійних програм, особливо спортивних, проведення фестивалів, концертів, свят та пром-акцій.

Загальний бюджет рекламної програми становить – 27 500 грн.

Якщо судити об'єктивно, то рекламний бюджет підприємства досить не великий у порівнянні інших виробників даної продукції, що пояснюється не значними можливостями підприємства, або консервативним підходом до такого питання як розробка рекламної програми. Але як показав досвід минулих періодів рекламний бюджет минулого періоду становив близько 25 000 грн), ця сума більша за попередню у 2 рази.

Тим паче, що в основному рекламні заходи будуть проходити лише на регіональному рівні (Київ), в інших регіонах іде лише підготовка споживачів до даної торгівельної марки Timberland, тобто вивчається їхня реакція на споживчі характеристики, адже цей ринок відрізняється від ринку Києва.

КД (реламна діяльність) = 0,3279*18153,6 = 5952,7 (грн.) • Визначаємо всі витрати у розрахунку на приріст товарообігу за рахунок реклами (крім собівартості).

Витрати на розрахункове обслуговування дорівнюють 1 % від обсягу продажу товарів, витрати на зарплату - 3% від обсягу продажу,

Валові витрати на проведення рекламних заходів = 18153,6 * (0,01 + 0,03 +0.05+0,0139+0,09)+920=4458,1 (грн.)

Послідовно визначаємо реальний чистий прибуток відносно приросту обсягу продажу від реклами. Чистий прибуток від рекламної діяльності = (комерційний доход від реалізації рекламних заходів - валові витрати на проведення рекламних заходів) * (1 ставка оподаткування прибутку) = (5952,7 - 4458,1)*0,7 = 1046,2 (тис. грн.)

Розраховуємо рентабельність рекламних витрат відносно приросту реального чистого прибутку, обумовленого рекламою.

Рівень ефективності = ЧП від рекламної діяльності / витрати на рекламну діяльність = 1046,2/920= 1,1371 (113,71%)

Даний показник, на наш погляд найбільш відповідає сутності поняття економічної ефективності рекламних заходів підприємства.

Як видно з розрахунків - кампанія 2008 року повинна бути проведена досить успішно, що призведе до збільшення прибутку тільки за рахунок рекламних заходів більш ніж у 1,13 раза.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?