Курсова робота «Фіскальна політика», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 10.11.2011 12:23 · від Дмитро · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Суть та знаряддя фіскальної політики 5 1.1. Державний бюджет і його доходи 5 1.2. Державні видатки 9 1.3. Суть фіскальної політики 12 Розділ 2. Дискреційна і недискреційна фіскальна політика 15 2.1. Дискреційна фіскальна політика 15 2.2. Недискреційна фіскальна політика. Ефект витіснення 18 2.3. Проблеми поєднання фіскальних і монетарних інструментів 22 Розділ 3. Дефіцит бюджету і державний борг 27 3.1. Бюджетний дефіцит і методи його оптимізації 27 3.2. Державний борг, його вплив на економіку 30 3.3. Структурний та циклічний дефіцити бюджету 32 Висновки Список 38

Висновок

Фіскальна політика пов'язана з формуванням державного бюджету; податки і державні видатки – це основні знаряддя фіскальної політики. Податки поділяють на прямі й непрямі. Прямі податки стягуються безпосередньо з індивідів та фірм, а непрямі накладаються на товари і послуги. До податкової системи кожної країни належать: суб'єкти оподаткування (ті, хто сплачує податки); об'єкти оподаткування (прибуток підприємств, заробітна плата, вартість майна, кількість землі тощо); одиниця оподаткування (одиниця виміру об'єкта оподаткування); податкова ставка (величина податку на одиницю оподаткування).

Державний бюджет України містить шість основних напрямів видатків: 1) національна оборона; 2) утримання державного апарату; 3) фінансування бюджетного сектора економіки; 4) соціальні видатки; 5) фінансування розвитку економіки; 6) проценти за державний борг. Уряд використовує три способи для збалансування державного бюджету – підвищення податків, сеньйораж та державні позики. Фіскальна політика – це заходи уряду, спрямовані на зниження безробіття та інфляції та досягнення природного обсягу виробництва через зміну державних видатків, рівня оподаткування або через одночасне поєднання обох заходів.

Фіскальна політика – це цілеспрямоване регулювання державних видатків та податкових надходжень для забезпечення макроекономічної стабільності й економічного зростання. Уряд використовує стимулювальну фіскальну політику для подолання спаду і для збільшення реального обсягу виробництва. Вона передбачає збільшення державних видатків, зниження податків або певне поєднання обох заходів. Стримувальну фіскальну політику, яка передбачає зменшення державних видатків, збільшення податків або поєднання обох заходів, уряд використовує для боротьби з інфляцією попиту.

Державний борг – це загальна сума нагромадженої заборгованості уряду власникам державних цінних паперів, яка дорівнює сумі дефіцитів за вирахуванням надлишків бюджету. Дефіцит бюджету-це надлишок видатків уряду над його доходами. Для оцінки величини боргу найчастіше використовують відносні показники заборгованості – державний борг, виміряний як відсоток ВВП або як відношення суми обслуговування боргу до ВВП. Упродовж повоєнного періоду державний борг у багатьох країнах світу зростав, що спричинялося зниженням податків без відповідного зниження державних видатків, циклічними спадами тощо.

Великий борг не може призвести до банкрутства держави, бо держава має право оподатковувати, випускати гроші, а борг можна рефінансувати, а не погашати. фінансування бюджетного дефіциту через випуск державних цінних паперів відбувається за рахунок витіснення інвестицій у приватному секторі. Зростання державного боргу зменшує виробничі потужності, які використовуватимуть майбутні покоління, а отже вони матимуть нижчий рівень доходу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?