Курсова робота «Демократичні традиції українського народу», 2009 рік

З предмету Політика, політологія · додано 10.11.2011 09:21 · від Nadya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ I. Демократія, як форма державно-політичної організації життя суспільства, її роль в політичному процесію 5 Розділ II. Елементи демократії в історії України від часів Київської Русі до XIX ст 14 II.1. Політична спадщина Київської Русі 15 II.2. Демократичні традиції українства в XIV – XVI ст 17 II.3.Демократичні традиції козацько-гетьманської доби 18 Розділ III. Основні критерії, принципи та ознаки демократичних традицій суспільства 22 Розділ IV. Демократія в Україні на сучасному етапі 27 Висновки 33 Список використаних джерел та літератури 35

Висновок

Ретроспективний огляд історичної традиції та політичного думки свідчить, що попри входження до тоталітарних і автократичних держав, у питомо українських формах життя було чимало елементів демократизму. В Україні є власна традиція розвитку демократичних ідей і ліберально-конституційних теорій. Отже, вона має що відроджувати й до чого апелювати. Інша справа, що на самій лише традиції, та ще й такій, що не раз переривалися, змінюючись темними періодами панування деспотичних режимів, сучасну демократичну державу збудувати неможливо. Потрібне залучення досвіду інших країн, оволодіння теоретичними здобутками людства, піднесення громадянської освідченості й людської гідності багато в чому зневіреного народу. Демократична й громадянська освіта – один із засобів руху в цьому напрямі.

Певний досвід демократичного розвитку Україна набула протягом останнього десятиліття. Перші здобутки державотворення виявилися, однак, суперечливими. Маємо певні позитивіні зрушення – запроваджено власні атрибути державності (кордони, громадянство, державну символіку, власну грошову одиницю), створено Збройні Сили, трансформовано старі елементи держави та розбудовано нові за формою – демократичні структури влади. Водночас виявилися слабка скоординованість та відсутність єдності у діях різних гілок влади, неефективність державного контролю за виконанням прийнятих рішень, корупція та протекціонізм, низька кваліфікація професійних політиків, відсутність у них навичок беззастережного підпорядкування законові та самообмеження владних амбіцій і, як наслідок, прогресуюче падіння авторитету влади в очах народу.

Становлення демократії в Україі передбачає розв’язання комплексу проблем, спрямованих на досягення основної мети – перетворення «уламку імперії» на самодостатню, самоврегульовану систему із сучасною формою державного правління, панування закону, гарантованими правами й свободами людини, громадянською замученістю населення до вирішення суспільних справ.

Україна не мала потужних перехідних структур, створених на основі опозиційних комуністичному режимові угрупувань, які б перебрали на себе певні владні повноваження, тож реформування здійснювалося без належного контролю з боку суспільства, що й уможливлювало рецидиви авторитарних ( або навіть тоталітарних) тенденцій. Водночас зберігаються перспектива їх подолання та поступового виходу держави із ситуації перехідної двозначності.

Нині Україна, за оцінками аналітиків, пребуває приблизно посередені шляху між протодемократією й авторитаризмом. Вона належить до «частково вільних» країн, з деяким погіршенням показників в останні два роки. Проте боротьба за демократію триває. Суспільний механізм багатограний, а його трансформація – процес складний і тривалий.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?