Курсова робота «Конкурентна боротьба та основні методи вивчення фірм-конкурентів (за матеріалами Відкритого акціонерного товариства Брянківський завод бурового устаткування)», 2008 рік

З предмету Маркетинг · додано 06.11.2011 16:29 · від Пашок · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Теоретичні дослідження конкуренції та конкурентної боротьби 6 1.1. Умови виникнення та роль конкуренції в ринковій економіці 6 1.2. Загальні поняття про форми економічної конкуренції 10 1.3. Способи введення конкурентної боротьби 11 1.3.1. Сумлінна конкуренція 11 1.3.2. Несумлінна конкуренція 12 1.4. Особливості методів конкурентної боротьби в Україні 14 Висновки по розділу І 20 Розділ ІІ. Методи вивчення фірм-конкурентів 21 2.1. Визначення існуючих і потенційних конкурентів 21 2.2. Аналіз показників діяльності конкурентів 23 2.3. Аналіз конкурентних стратегій на ринку 23 2.4. Виявлення переваг і недоліків у діяльності конкурентів 27 2.5. Методи промислового шпигунства 28 2.6. Фальсифікація фірмової продукції 30 2.7. Інформаційні технології 31 Висновки по розділу ІІ 32 Розділ ІІІ. Застосування методів вивчення фірм-конкурентів на прикладі ВАТ «Брянківський завод бурового устаткування» 34 3.1. Характеристика внутрішнього середовища підприємства ВАТ «БЗБУ» 34 3.1.1. Коротка характеристика ВАТ «БЗБУ» 34 3.1.2. Продуктовий аналіз ВАТ «БЗБУ» 37 3.2. Аналіз зовнішнього середовища ВАТ «БЗБУ» 39 3.2.1. Країна 39 3.2.2. Основні конкуренти ВАТ «БЗБУ» 41 3.2.3. Клієнти ВАТ «БЗБУ» 42 3.2.4. Канали збуту ВАТ «БЗБУ» 42 3.3. SWOT-аналіз та аналіз спірних питань ВАТ «БЗБУ» 43 Висновки по розділу ІІІ 47 Розділ ІV. Розробка стратегії зовнішньоекономічної діяльності ВАТ «БЗБУ» 48 4.1. Цілі ват «бзбу» 48 4.2. Стратегія ВАТ «БЗБУ» 49 4.3. Реалізація та координація маркетингової програми ВАТ «БЗБУ» 50 Висновки по розділу ІV 52 Висновки 53 Список використаної літератури 55

Висновок

Конкуренція є необхідною і визначальною умовою нормального функціонування ринкової економіки. Явище конкуренції має свої плюси й мінуси. До позитивних рис можна віднести: активізацію інноваційного процесу, гнучке пристосування до попиту, висока якість продукції, високу продуктивність праці, мінімізацію витрат, реалізацію принципу оплати праці за її якістю й кількістю, можливість регулювання з боку держави. До негативних наслідків – те, що перемога одних супроводжується тяжкою, а подекуди катастрофічною поразкою інших, застосування нечесних прийомів, надмірна експлуатація природних ресурсів, екологічні порушення і т.д.

Говорячи про негативні методи здійснення конкурентної боротьби необхідно зазначити, що конкуренції притаманне й таке явище, як промислове шпигунство. Звичайно, не можна заперечувати певну ефективність промислового шпигунства, наприклад він здійснює значний вплив на розвиток військово-промислового комплексу. Проте промислове шпигунство не може замінити розвитку в галузевих, державних і глобальних масштабах, не може замінити науково-дослідницькі роботи, відкриття, адже, якщо постійно користуватися чужим, вкраденим, то при цьому втрачається деякий власний потенціал розвитку, що зрештою веде до регресу.

В цілому ж, конкуренція має менше негативних ознак, ніж позитивних; конкуренція - значно менше лихо, ніж монополія, яка зловживає своїм панівним положенням в економіці.

Ще не так давно вважали, що конкурентна боротьба веде до хаосу та анархії. Однак життя спростувало таке твердження. Американський економіст П.Самуельсон у книзі “Економікс” зазначає, що “конкурентна система – це складний механізм невимушеної координації, який діє через систему цін і ринків, механізм зв’язку, що служить для об’єднання знань і дій мільйонів різних індивідуумів. Без допомоги центральної служби розвідки ця система вирішує одну з найскладніших проблем, яку тільки можна уявити, що охоплює тисячі невідомих змін і відносин. Цю систему ніхто не винаходив. Вона просто розвинулась, і, подібно до людської натури, змінюється. Водночас вона задовольняє не меншою мірою вимогу, що пред’являється до будь – якого соціального організму: вона здатна вижити”. Отже, конкуренція – головна ознака економіки.

Слід зазначити, що нормальна конкурентна боротьба ведеться там і остільки, де і оскільки існує нормальне ринкове становище.

У даній роботі маркетингова діяльність на підприємстві піддана глибокому аналізу і перегляду. Виконано повний аналіз внутрішнього і зовнішнього маркетингового середовища підприємства, результати якого представлені в таблицях 3.2 і 3.1. За допомогою методу SWOT-аналізу виявлені основні можливості і загрози, сильні та слабкі сторони ВАТ «БЗБО» (див. таблицю 3.3). Застосована методика дозволила визначити готовність компанії до реалізації маркетингової стратегії на підприємстві.

Проведений аналіз дозволяє рекомендувати підприємству залучити в службу маркетингу фахівця зі стимулювання збуту і провести перші маркетингові заходи: виготовлення і поширення безкоштовних зразків рекламно-інформаційного характеру, а також рекламну компанію в спеціалізованих виданнях.

Реалізація зазначених заходів дозволить компанії одержати загальний ріст конкурентноздатності компанії, отриманий у результаті методично правильного підходу до організації маркетингової діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?