Курсова робота «Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 06.11.2011 16:23 · від Пашок · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи дослідження державної реєстрації суб’єктів підпри ємницької діяльності 6 1.1. Загальна характеристика державної реєстрації суб'єктів підприємництва 6 1.2. Процедура реєстрації суб,єктів підприємницької діяльності 9 Розділ 2. Порядок проведення державної реєстрації фізичних та юридичних осіб в Україні 12 2.1. Необхідний пакет документів для реєстрації підприємців 12 2.2. Підстави залишення без розгляду документів 19 2.3. Порядок проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб 24 Висновки 36 Список використаних джерел 38

Висновок

Підприємництво – це безпосередня самостійна, систематична, заснована на власний ризик діяльність з виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг з метою одержання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб’єкти підприємницької діяльності в порядку, встановленому законодавством.

Для початку функціонування підприємства та отримання ним статусу юридичної особи, воно повинно пройти державну реєстрацію, яка завершує процес створення підприємства.

Отже державна реєстрація юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців регулюється Господарським кодексом України та Законом України " Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців" Згідно цих нормативно – правових актів – державна реєстрація юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців - це документальне засвідчення створення юридичної особи, засвідчення факту набуття фізичною особою статусу підприємця. Здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації розглядається як адміністративне правопорушення, а в окремих випадках трактується як карний злочин. Тому державна реєстрація підприємства, яке створюється, є обов'язковою.

Державна реєстрація юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців проводиться органом влади - державним реєстратором - виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній (у містах Києві та Севастополі), державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-підприємця. Державний реєстратор зобов'язаний надати відповідним органам статистики, Податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця із зазначенням номеру та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Із моменту отримання свідоцтва про реєстрацію підприємство набуває статусу юридичної особи.

Державна реєстрація підприємств зумовлює виникнення витрат, що включають у себе реєстраційний збір (мито), витрати на розробку установчих документів (якщо засновник не може скласти їх сам), нотаріальне засвідчення документів тощо. Крім того, необхідно оплатити ліцензію (якщо діяльність підприємства підлягає ліцензуванню), відкрити поточний рахунок у банку, виготовити печатки, штампи, товарні знаки та інші атрибути, без яких підприємство не може діяти.

Згідно з Законами, щодо ліцензування у разі впровадження певного виду діяльності без отримання ліцензії винні особи притягаються до юридичної відповідальності (аж до кримінальної).

Хотілося б звернути увагу на те, що найпоширенішою формою підприємництва в Україні є безпосередня підприємницька діяльність фізичних осіб. І поки в нашій країні діє спрощена система оподаткування, така ситуація залишається актуальною.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення