Курсова робота «Особливості запровадження християнства у Польщі», 2011 рік

З предмету Історія · додано 05.11.2011 20:20 · від Богдан · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ I. Особливості язичництва в Польщі 5 Розділ II. Запровадження християнства в Польщі 7 Висновки 18 Список використаних джерел

Висновок

Отже, на завершення курсової роботи, ми вважаємо за доцільне зробити наступні висновки:

Католицизм у Польщі з'явилося із проникненням християнства на землі сучасної Польщі у 10 столітті. На території, що входять до складу сучасної Польщі, християнство проникало з різних сторін: з Великого князівства Моравського, з Німецьких земель та з Київської Русі. Цілком природно, що польські землі, як суміжні з Великою Моравією зазнали впливу місії святих Кирила і Мефодія. Із розширенням Моравського князівства Сілезія, Краків і Мала Польща увійшли до складу Велиградської єпархії.

У 966 р. польський князь Мешко I приймає християнство, за чим послідувало хрещення народу. За переказами Мешко спочатку прийняв християнство східного греко-слов'янського обряду, але після його одруження на чеській принцесі у Польщі посилився чеський вплив. Археологічні розкопки свідчать про те, що ще до хрещення Мешко на території Польщі існували храми, збудовані у візантійському стилі. Після запровадження християнства утворився окремий панівний клас - духовенство.

Духовенство було у ті часи одним з привілейованих класів, князі були залежні від духовенства у тому плані що князем ставали тоді, коли приймали християнство. Духовенство у своїй власності мали церкви, монастирі а також у священиків були великі земельні наділи це вони отримували від князів.

Християнство – це шлях до форми держави. Тобто, якщо є релігія то вона є фундаментом для створення держави.

Коментар модератора

Увага! Курсова має 17 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?