Дипломна робота «Державне управління і регулювання економіки АПК (на прикладі СТОВ «Зоря»)», 2010 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 04.11.2011 13:59 · від Borys · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні основи державного управління і регулювання економіки апк 7 1.1. Державне регулювання економіки: необхідність, суть, функції, цілі та об'єкти 7 1.2. Особливості і специфіка державного управління і регулювання розвитку АПК 9 1.3. Механізм державного регулювання економіки АПК 13 Розділ 2. Оцінка системи державного управління і регулювання економіки апк 26 2.1. Стан, тенденції розвитку СТОВ «Зоря» 26 2.2. Система управління підприємством СТОВ «Зоря» та її оцінка 45 2.3. Механізми державного управління і регулювання та оцінка резульльтативності їх використання 80 Розділ 3. Проблеми державного управління і регулювання економіки апк 95 3.1. Обгрунтування напрямків використання коштів державного бюджету на розвиток АПК 95 3.2. Удосконалення системи оподаткування як інструмента державного регулювання аграрної економіки 104 3.3. Державна підтримка розвитку фермерства в Україні 109 Висновки та пропозиції 112 Список використаної джерел 114 Додатки

Висновок

Як результат правильної державної політики стало збільшення виробництва валової продукції сільського господарства, так в усіх категоріях господарств зросло виробництво валової продукції у порівнянні з відповідним періодом 2009 року на 4,9 відсотка.

Валова продукція сільськогосподарських підприємств збільшилася на 12,1 відсотка,господарств населення зменшилася на 0,6 відсотка. Збільшення обсягів промислового виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у січні-березні 2010 року проти відповідного періоду 2009 року становило 1,1 відсотка. Обсяги виробництва харчових продуктів та напоїв зросли на 3 відсотки.

Підприємствами агропромислового комплексу у 2010 році (за оперативними даними на 06.05.10) залучено кредитів на суму 1982,6 млн. грн., що на 33,6 відс. більше від залучених у відповідному періоді попереднього року. Із загального обсягу отримано короткострокових кредитів 1614,3 млн. грн. (36,5 відс. до потреби на проведення весняно-польових робіт), середньострокових – 237,9 млн. грн., довгострокових – 130,4 млн. гривень. Кредити залучили 897 підприємств.

Процентні ставки за кредитами банків становили від 16 до 38 відсотків.

Станом на 01.04.10 сума заборгованості із виплати заробітної плати в агропромисловому комплексі становила 128,5 млн. грн., в тому числі по економічно активних підприємствах (діючих) – 52,9 млн. гривень.

Державне управління і регулювання економікою АПК має базуватися на об’єктивних економічних законах і передбачати подолання аграрної кризи (яка склалася в XX ст.. – XXІ ст..) шляхом відповідних реформ та створення умов для подальшого динамічного розвитку аграрного сектора.

Сучасне державне регулювання економікою АПК – це цілісна система, що об’єднує окремі, відносно самостійні, але одночасно, взаємодіючі ланки й компоненти (планування, стимулювання, ціноутворення тощо), які діють автономно і підпорядковуються певним закономірностям. Тому державне регулювання АПК функціонує як єдине ціле, але ефективність його впливу визначається ступенем досконалості кожної із структурних складових.

Жодний із методів, що виявилися досить ефективними в розвинених країнах, не буде ефективним для управління агро бізнесу та економікою АПК, якщо він не пов'язується з іншими в єдину систему.

Особливим об’єктом державної уваги має стати ціноутворення.

Вирішення нагальних проблем розвитку АПК в Україні потребує нових підходів з боку держави щодо створення умов для безперешкодного регулювання і підтримки ринкових форм господарювання.

Критеріями ефективного державного регулювання економіки АПК має стати дієвість, конкурентоспроможність аграрної економіки тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?