Курсова робота «Принципи екологічного права», 2010 рік

З предмету Право · додано 04.11.2011 16:44 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальні положення про принципи екологічного права 5 1.1. Поняття принципів екологічного права 5 1.2. Особливості принципів екологічного права 9 Розділ 2. Види принципів екологічного права 13 2.1. Конституційні принципи екологічного права 13 2.2. Спеціальні принципи екологічного права 18 Розділ 3. Актуальні проблеми екологічного права в системі Запровадження загальних принципів екологічного законодавства 23 3.1. Державна політика України щодо регулювання та забезпечення екологічно-правових принципів 23 3.2. Міжнародний досвід використання та нормативно-правового регулювання принципів екологічного права 27 Висновки 30 Список використаних джерел 32

Висновок

Винятковою особливістю екологічного становища України є те, що екологічно гострі локальні ситуації поглиблюються великими регіональними кризами. Чорнобильська катастрофа з її тривалими медико-біологічними, економічними та соціальними наслідками спричинила в Україні ситуацію, яка наближається до рівня глобальної екологічної катастрофи.

Екологічне право - це система норм права, що регулюють порядок раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, установлюють гарантії забезпечення реалізації прав людини на безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище. Принципи екологічного права - це вихідні засади та загальнообов’язкові правила, зафіксовані в регулятивних і охоронних еколого-правових нормах, що спрямовані на досягнення мети екологічної політики України і забезпечення завдань екологічного права. Вони спираються на загально-правові принципи, які враховуються при формуванні принципів екологічного права, і на екологічне законодавство або випливають із його змісту. Серед правознавців немає одностайності щодо кількісного визначення і класифікації цих принципів.

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» закріплює перелік принципів, які безпосередньо стосуються практичної діяльності щодо охорони довкілля (ст. 3). А оскільки ця діяльність регулюється екологічним правом, то відповідні принципи стосуються і його. Окремі принципи екологічного права зафіксовані й в інших актах екологічного законодавства або випливають з них. Ці принципи нерідко переплітаються із загально-правовими принципами і становлять єдине ціле. Йдеться, зокрема, про принципи законності, єдності прав і обов’язків, юридичної відповідальності за правопорушення тощо. Ці принципи властиві як праву в цілому, так і екологічному праву зокрема.

Принципи екологічного права не є застиглими категоріями. Вони розвиваються разом із динамічним розвитком як національного, так і міжнародного екологічного права. У цьому процесі деякі принципи втрачають актуальність, інші, навпаки, набувають більшої важливості. Так сталося, зокрема, з принципом сталого розвитку, який набув провідного значення у сфері дії екологічного права з початку 80-х років минулого століття. Принцип правового забезпечення комплексного підходу до використання та відтворення природних ресурсів, а також до охорони навколишнього природного середовища відкриває можливості використовувати в єдності як основні природні об’єкти, так і супровідні природні компоненти. У законах про відповідні природні ресурси вимоги комплексного підходу конкретизуються з урахуванням особливостей кожного природного об’єкта.

Необхідність комплексного вирішення питань обумовлена тим, що екологічна система складається з декількох екологічних елементів. Тому комплексний підхід визначається певними об’єктивними екологічними чинниками. Особливого значення набуває єдність при здійсненні всіх екологічних заходів по охороні природного середовища, необхідний перелік яких передбачається в державних, міждержавних, регіональних, міських та інших екологічних програмах (ст. 6 Закону «Про охорону навколишнього природного середовища»).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?