Курсова робота «Система загального права», 2008 рік

З предмету Право · додано 04.11.2011 16:45 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальна характеристика розвитку та функціонування системи загального права 5 1.1. Виникнення та становлення англосаксонської правової системи 5 1.2. Судовий прецедент як основа сучасного правового регулювання сім’ї загального права 10 1.3. Порівняльно-правовий аналіз англо-американської та континентальної правових систем 13 Розділ 2. Загальна правова система у європейських державах 16 2.1. Самостійність та різноманітність права Сполучених Штатів Америки 16 2.2. Велика Британія – джерело поширення загального права 19 2.3. Перспективи запровадження загального права в Україні 21 Розділ 3. Особливості галузевого розвитку загального права 26 3.1. Кримінальне право та процес 26 3.2. Цивільне та сімейне право 31 3.3. Судова система країн сім’ї загального права 37 Висновки 42 Список використаних джерел 43

Висновок

Англо-американський тип правової системи розвивався поза істотним впливом континентального права, яке стало творінням двох юридичних еліт

— римської і європейської. На відміну від нього загальне право середньовічної Англії створювалося королівськими (вестмінстерськими) суддями. Поступово затверджувалася однаковість підходів до вирішення аналогічних справ для всієї країни. При розгляді справ прагнули додержуватися раніше винесених судових рішень.

Вироблена роз'їзними королівськими суддями система норм права замінила форми правосуддя, що використовувалися раніше: місцеві, канонічні, міські і суди баронів. Ця система норм стала іменуватися загальним правом і мала обов'язкову силу як для королівських, так і для нижчих судів.

У той час, як у країнах європейського континенту римське цивільне право активно рецепувалося (приблизно з 1400 p.), загальне право в Англії

сформувалося і укоренилося без випереджаючого впливу римського права —

завдяки позитивним місцевим властивостям. Воно було орієнтовано головним

чином на засоби правового захисту. На сто років загальне право випередило континентальне право розробкою засобу захисту від зловживання: піддавати своїх ворогів позбавленню волі без суду і слідства. Про це свідчить наказ про habeas corpus, що означає: «ви повинні пред'явити (у суді) тіло (затриману особу)». Відповідно до habeas софт доставлена в суд особа може бути звільнена суддею, якщо для її затримання немає юридичного виправдання.

Загальне право Англії було сформовано (і значною мірою функціонує й зараз) як неписане право, яке грунтується на професійній традиції, а пізніше — на міркуваннях суддів при вирішенні справ. Одним із фундаментальних його засад було те, що кримінальні справи і більшість цивільних справ (починаючи з XIII ст.) розглядалися судом присяжних.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?