Дипломна робота «Міжнародно-правове визначення початку життя»

З предмету Право · додано 04.11.2011 11:40 · від Олександр · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Міжнародно-правовий підхід до правового визначення початку життя 1.1. Право на життя як фундаментальне право людини, його ознаки 1.2. Наукові теорії щодо визначення моменту виникнення права на життя 1.3. Позиція Європейського Суду з прав людини щодо визначення моменту виникнення права на життя 1.4. Позиція Міжамериканського Суду щодо визначення моменту виникнення права на життя Розділ 2. Досвід європейських країн щодо правового врегулювання штучного переривання вагітності 2.1. Правові проблеми штучного переривання вагітності 2.2. Позиція Європейського Суду з прав людини щодо штучного переривання вагітності 2.3. Законодавство різних держав щодо штучного переривання вагітності Розділ 3. Позиція Європейського Суду з прав людини щодо правового статусу дитини до народження 3.1. Захист інтересів зачатої дитини 3.2. Справи Європейського Суду з прав людини, що висвітлюють позицію щодо захисту прав зачатої дитини Висновки Література

Висновок

Дослідивши законодавство різних країн світу можна виділити таки типи держав за ознакою правомірності абортів: держави в яких аборт є забороненим; держави в яких аборт дозволений за наявності певних вагомих причин (загроза здоров’ю чи життю матері, ймовірність наявності серйозних дефектів чи хвороб у майбутньої дитини, коли вагітність була спричинена внаслідок зґвалтування чи інцесту); держави в яких аборт дозволений на ранніх стадіях за наявності певних причин, які будуть ставити майбутню матір у скрутне становище; держави в яких аборт дозволений на ранніх строках вагітності за бажанням жінки і заборонений на більш пізніх; держави в яких аборт дозволений до набуття життєздатності плодом за бажанням жінки. Такі різні підходи до вирішення одного і того ж питання спричинені відмінностями у культурних та релігійних традиціях, правових доктринах, історичних фактах та правовій ментальності населення. Держави з різними правовими традиціями по різному трактують поняття моменту виникнення права на життя, що є визначальним для вирішення питання правомірності проведення штучного переривання вагітності. Також немає єдиної думки щодо поняття життєздатності плоду, яке також приймається до уваги під час вирішення легалізації абортів.

За загальним правилом такі поняття як момент виникнення права на життя, правомірність проведення абортів, правовий статус ненародженої дитини визначаються кожною державою самостійно, враховуючи свої правові традиції та історичний досвід. Вони не регулюються міжнародним правом. Міжнародні організації лише встановлюють принципи, порядок проведення абортів, основні вимоги до них для тих країн, що легалізували аборти, тобто регулюються певні процедурні моменти. Але сама позиція держави має бути сформована самостійно, без впливу та тиску з боку міжнародної спільноти, що гарантуватиме незалежність кожної держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?