Курсова робота «Українсько – польські відносини на сучасному етапі в контексті енергетичної безпеки», 2006 рік

З предмету Політика, політологія · додано 03.11.2011 14:53 · від наташа · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Досвід українсько – польських відносин впродовж 1990 – х років 7 Розділ ІІ. Проекти енергетичної безпеки щодо постачання нафти 29 Розділ ІІІ. Українсько – польське співробітництво в газовій сфері 42 Висновки 46 Summary 48 Список використаних джерел та літератури 51

Висновок

З огляду на багатовікову історію українсько-польських відносин можна зробити висновок, що наші прикордонні території завжди були особливим утворенням де спостерігалася не тільки економічна співпраця, а й спільний розвиток культури духовності, зміцнювалися родинні зв'язки. З урахуванням сьогоденних реалій ця співпраця набуває ще одного виміру: вона має бути організована так, щоб саме на прикордонні створювалися умови для налагодження економічно вигідного і соціально орієнтованого співробітництва держав, спрямованого на реалізацію свого національного потенціалу в умовах глобалізації та регіоналізації економіки. Саме тому питанням прикордонного співробітництва між двома країнами приділяється особлива увага. З метою активізації співпраці на регіональному рівні на VII економічному форумі “Україна — Польща” було підписано узгоджену Стратегію українсько-польського міжрегіонального та прикордонного співробітництва, яка має закласти підвалини для поступового вирішення питань, в тому числі правового характеру.

Перспективи для подальшого польсько-українського співробітництва є обнадійливими. Економічне зростання в Україні, яке спостерігалося протягом останніх трьох років, прогнози, хоч і занижені, відносно утримання в найближчому майбутньому тенденції росту виробництва, інвестиційного, постачальницького та споживчого попиту, дають підстави сподіватися на подальший розвиток торгівлі й економічного співробітництва між Польщею та Україною.

Майбутнє польсько-українських економічних відносин лежить у площині кооперації та інвестицій. Дедалі частіше обидві сторони виявляють зацікавленість співпраці у цих галузях. Тож слід очікувати поглиблення співробітництва та налагодження довготермінових зв'язків між партнерами у бізнесі.

Польща вважає, що її добробут, її майбутнє значною мірою залежить від України. Про це важливо пам’ятати, адже і суспільна свідомість і громадська думка в Польщі досить позитивні щодо України. Тому вільна незалежна Україна, Україна демократична, Україна заможна насамперед необхідна для стабілізації Польщі. Я вважаю, що мають бути усунені неефективні організаційні механізми, слід активніше працювати над подоланням розбіжностей у законодавчій, митній, податковій та інших сферах.

Розв’язати ці проблеми без залучення до цього процесу додаткових джерел фінансування складно. Тому Україна розраховує на узгодження й спільне фінансування, зокрема разом з Європейською комісією, інфраструктурних проектів на українсько-польському кордоні.

Цьому може сприяти новий статус Польщі як члена ЄС, якому для розвитку прикордонних регіонів Європейська комісія виділяє чималі кошти. У нашій співпраці головний акцент доцільно зробити на русі капіталів, створенні сприятливих умов для вкладання інвестицій в регіональний розвиток, адже український капітал в економіці Польщі майже відсутній. Один з варіантів підготовчої роботи — створення центрів з адаптації польського бізнесу в Україні і навпаки.

Взагалі, підбиваючи підсумки можна сказати, що основою для повноцінного розвитку співробітництва та питань реалізації енерготранзитного потенціалу України і Польщі є подібність ситуації в енергетичній галузі наших країн та їх географічне розташування. І Україна і Польща, відчувають значну залежність від імпорту енергоносіїв, водночас вони транзитні держави, територією яких транспортується природний газ та нафта з РФ, країн Центральної та Середньої Азії, Каспійського регіону, а Польща - ще й з Півночі (Норвегія) до інших країн Європи. В цьому розумінні можна вважати, що під контролем України і Польщі перебуває простір від Балтійського до Чорного моря. Ось чому нам так необхідно співпраця та тісні дружні відносини з Польщею.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?