Курсова робота «Географія туризму Чернівецької області», 2010 рік

З предмету Туризм · додано 03.11.2011 14:44 · від наташа · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Аналіз стану та оцінка атрактивності антропогенної складової рекреаційно-туристичних ресурсів території Чернівецької області 5 1.1. Обґрунтування методики та оцінка атрактивності історико-культурних рекреаційно-туристичних ресурсів 5 1.2. Оптимізація методичних підходів до оцінки соціально-економічних рекреаційно-туристичних ресурсів регіону 11 Розділ 2.Соціально-економічні рекреаційно-туристичні ресурси Буковини 13 2.1. Сучасний стан та оцінка рівня розвитку соціально-економічних рекреаційно-туристичних ресурсів 13 2.2. Матеріально-технічна база закладів розміщення 16 Розділ 3.Оцінка територіальної рекреаційно-туристичної атрактивності Буковини 24 3.1. Інтегральна оцінка атрактивності рекреаційно-туристичних ресурсів 24 3.2. Атрактивний потенціал розбудови закладів розміщення та громадського харчування в межах природної місткості району 26 3.3. Вартість землі як складова економіко-природничої атрактивності розвитку рекреаційно-туристичної діяльності 29 3.4. Оцінка економіко-природничої атрактивності території Буковини 32 3.5. Просторовий аналіз основних складових рекреаційно-туристичної атрактивності території 33 4. Зміст та порядок формування цінової політики туристичної фірми 30 4.1. Ціна в комплексі маркетингу туристичного підприємства 30 4.2. Методи ціноутворення в туризмі 31 4.3. Вибір та реалізація цінової стратегії 34 4.4. Засади формування ціни на тур продукт сільського туризму 36 Висновки Список використаної літератури

Висновок

У роботі запропоновано варіант оцінки атрактивності історико-культурних РТР за бальною шкалою. Згідно із суб'єктивними оцінками складений перелік історико-культурних об'єктів Чернівецької області, які мають туристично-пізнавальне значення, до якого потрапило 162 об'єкти, їм присвоєно оціночні бали. Аналіз об'єктової бази показав, що в територіальному відношенні ІКРТР Чернівецької області розміщені нерівномірно. Більшість об'єктів знаходиться в центральній та західній частинах області. Переважна більшість високоатрактивних об'єктів сконцентрована в містах Чернівці, Хотин та Вижницькому районі. Продемонстровано також закономірність формування високоатрактивної мережі історико-культурних рекреаційно-туристичних об'єктів області. Визначено та оцінено перспективи розвитку таких компонентів соціально-економічних РТР, як заклади розміщення, громадського харчування, транспортна мережа та торговельні заклади. Розроблено критерії їх оцінки. Зауважимо, що аж вісім адміністративно-територіальних одиниць мають середній рівень атрактивності СЕРТР, але ступінь розвитку окремих компонентів різний. Так, найбільше місць у закладах розміщення в Сторожинецькому районі, високий рівень їх щільності також у м. Чернівці, Заставнівському та Вижницькому районах. Лише в Путильському та Вижницькому районах рівень розвитку транспортних шляхів сполучення нижчий, ніж у середньому по області. Найвища щільність місць у закладах громадського харчування в м, Чернівці, а також у Заставнівському та Кіцманському районах. Обґрунтовано вибір норм гранично допустимих навантажень, а також методики оцінки природної рекреаційної місткості території. Проаналізовані основні методичні підходи до визначення останньої. Розрахунки показали, що норма рекреаційного навантаження, в середньому на територію Чернівецькій області для літнього періоду складає 122 осіб/км2, а в зимовий 65 осіб/км2. Визначено перелік і площу рекреаційних територій. Так, остання в межах області складає 140520,0 га, що становить 17,4 % території області. Рекреаційна місткість у літній період становить 3373,8 тис.осіб, а в зимовий приблизно 1534,5 тис. осіб. Охарактеризовано перспективи освоєння природної місткості окремих районів.

На основі розробленої й адаптованої методики потенціалу розбудови закладів розміщення та громадського харчування в межах природної місткості території виконана відповідна оцінка, що дає змогу ефективно планувати розбудову даних об'єктів у гармонійному поєднанні з еколого-природничими можливостями території. Найбільший потенціал місткості в закладах розміщення та об'єктів ресторанного господарства, незважаючи навіть на сезоні відмінності, має місце в гірських та передгірних районах, а також у районах Дністровського водосховища, надлишок спостерігається в Новоселицькому районі та місті Чернівці.

Подано аналіз оцінки територіальної рекреаційно-туристичної атрактивності. Найбільш привабливими районами в цьому відношенні, тобто з високоатрактивним коефіцієнтом територіальної рекреаційно-туристичної привабливості, є Вижницький (0,74), Сторожинецький (0,68) та Путильський (0,68) райони. Спільна ознака для зазначених територій - те, що потенціал економіко-природничої атрактивності перевищує АРТР, а це означає, що дані території мають вигідніші економіко-організаційні переваги для розвитку РТД. Основними засадами формування ціни на послуги туризму повинні бути витрати по основних видах послуг туризму чи їх пакету, рівень комфортності, кількість споживачів, кількість запропонованих послуг і пора року, туристична привабливість місцевості, рівень розвитку інфраструктури, наявності природних та історико-культурних пам’яток, знижки та надані туристам пільги тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?