Курсова робота «Менеджмент відходів в Україні», 2010 рік

З предмету Екологія · додано 02.11.2011 21:04 · від анна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Основні поняття та визначення у сфері поводження з відходами 5 1.1. Поняття та види відходів 5 1.2. Державне управління і контроль 8 1.3. Юридична відповідальність 10 2. Система управління відходами 14 2.1. Мінімізація утворення відходів та їх повторне використання 14 2.2. Сортування відходів 15 2.3. Переробка та утилізація 16 3. Менеджмент відходів в україні 20 3.1. Управління в питаннях поводження з відходами 20 3.2. Проблеми та перспективи управління відходами в Україні 21 Практична частина 23 Висновки 34 Список використаних джерел 36

Висновок

В порівнянні з іншими країнами Україна належить до однієї з країн з найбільшими питомими та абсолютними обсягами утворення й накопичення відходів. Характерною особливістю структури економіки України як у минулому, так і в теперішній час є гіпертрофовано велика частка паливно-енергетичної галузі, металургійної та хімічної промисловості.

Враховуючи глобальний для суспільства характер проблеми, наша країна мусить сформувати соціально адекватну систему поводження з відходами, хоча, знаходячись у стані економічної кризи, і не в змозі здійснити скільки набудь значні первинні витрати державних коштів у сферу поводження з відходами та підготовку відповідної техніко-технологічної бази. Масштабність завдань і одночасно обмеженість фінансових ресурсів із боку держави та окремих підприємств зумовлює відповідні підходи. Акцент має робитися на розробленні і впровадженні організаційних і економічних механізмів спрямування ділової активності суб’єктів господарської діяльності, пов’язаної з поводженням із відходами, на вирішення пріоритетних завдань. Створення екоіндустрії поводження з відходами має включати: організацію збирання і переробки відходів, здійснення конкретних проектів знешкодження чи утилізації відходів, визначення шляхів розвитку ринку вторинної сировини (наприклад, створення біржі відходів), обґрунтування конкретних напрямків економічної й інвестиційної політики, підтримка приватного бізнесу, створення комп’ютерної інформаційної системи управління даними про відходи, роботу з населенням тощо.

В даній курсовій роботі ми розглянули як здійснюється управління відходами в Україні, які існують проблеми та перспективи в даній сфері. На основі усієї інформації можна зробити висновок, що поки влада серйозно не підійде до проблеми збору, перевезення, зберігання і утилізації відходів, дана тема залишатиметься актуальною впродовж подальших років. Рішення більшості питань не вимагає істотних капіталовкладень, а залежить від ініціативності і зацікавленості органів місцевого управління, оскільки існує достатня кількість цікавих проектів по переробці вторинної сировини.

До того ж при правильному підході держбюджет може отримати додатковий прибуток. За попередніми підрахунками фахівців, вже на першому етапі утилізації відходів в Україні за рік можна переробити майже 1 млн т вторсировини і випустити з неї продукції приблизно на 1 млрд грн. Сортування відходів в об'ємі лише одного сміттєвозу може дати близько 700-800 грн доходу [5].

Таким чином, застосування нових інструментів економічних методів в державі дозволить створити сприятливі умови залучення відходів в господарський оборот. А якщо підійти до рішення питання креативно, то з відходів і сміття можуть вийти справжні витвори мистецтва.

У практичній частині курсової роботи, на основі статистичних даних, було проведено дослідження по таким питанням як: аналіз динаміки і структури викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря; аналіз скидань забруднюючих речовин в поверхневі води та аналіз стану земель Одеської області. Ми навчились за даними «Статистичних збірників України» відображати результати свої досліджень у вигляді таблиць, графіків та діаграмм.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?